Prośba dot. lupki nad datownikiem
Odpowiedz do tematu

: Prośba dot. lupki nad datownikiem
Panowie,
czy ktoś ma pomysł, jak z DROGIEGO zegarka ( specjalnie podkreślam "drogiego", by uniknąć pomysłów na destrukcję zegarka ) można usunąć samodzielnie lupkę znad datownika. Serwis autoryzowany odmówił wykonania takiej usługi, nie negując możliwości jej wykonania. Zegarek jeszcze nie jest kupiony - jeśli lupki nie da się wywalić ( nienawidzę lupek :mrgreen: :twisted: ) to go po prostu nie kupię. Na kizi był kiedys jakiś wątek z usuwaniem lupki z Rolexa palnikiem :shock: :shock: ( chyba zakończony sukcesem ), ale nie znalazłem.

:
Operacja jest w teorii prosta.
Podgrzewasz lupkę, po czym ścinasz ją ostrzem - skalpelem, nożykiem do tapet itp. CZasami trzeba usunąć resztkę kleju.
Nie wiem za to czy odważyłbym się w nowym zegarku z gwarancją...

:
Palnikiem podgrzewasz az lekko zmieknie a potem nozem tylko ostrym albo nozykiem do tapet - nie pod katem bo zarysujesz szklo , czasami pozostaje wklesle miejsce ale tylko gdy lupka jest od srodka . Rolexwa lupka jest na zawnatrz.
Edyt
Alamo byles pierwszy :P

:
Tomek, kupujesz Rolexa ?

:
Dobra, a jak podgrzać lupkę palnikiem nie paląc przy tym bezela, który jest lakierowany i ma naniesione indeksy :?: Szkło oczywiście szafir. :grin:
Cytat:
Tomek, kupujesz Rolexa ?

Odprawę dostałem, za tydzień będzie na koncie nieprzyzwoita kupa szmalu :mrgreen: :mrgreen: Trza się pocieszać, bo nie jest lekko. Taką terapię zapisał mi mój przyjaciel psycholog. Bardzo go za to lubię. :lol:

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-03-19, 20:19, w całości zmieniany 2 razy
:
Udzielasz mi odpowiedzi wymijającej :razz:

:
Jest wiele zegarków z lupką. Np Invicta :mrgreen: , Alfa :mrgreen: :mrgreen: , a na poważnie to ich jest sporo - Epos, RT, Grovana, Rolex też, Davosa ma też model z lupką i sporo, sporo innych.

EDYTKA : No i oczywiście różnie możemy pojmować pojęcie "drogi". Przy zasiłku dla bezrobotnych wynoszącym 600zł Parnis nie należy do tanich zegarków :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-03-19, 20:26, w całości zmieniany 2 razy
:
Podgrzewanie to akurat łatwe. Najlepsza jest zapalniczka taka gadżeciarska, bo nie podejrzewam żebyć miał lutlampę na stanie ;) ? Musisz tylko osłonić bezel jakimś czymś niepalnym - podkładka ceramiczna pod garnek np. Teoretycznie ceramicznemu bezelowi nie ma prawa się nic stać, on powinien być utwardzany w temperaturze kilkakrotnie wyższej niż to co w domu jesteś w stanie osiągnąć ;) ...

:
Czyli zapalniczka tzw sztormówka może zdać tu egzamin :?:

:
TomekR napisał/a:
Czyli zapalniczka tzw sztormówka może zdać tu egzamin :?:


Myślę że tak - to jest koło 600 st. chyba.

:
najlepiej jak Ciebie stać:
kup rolka bez lupki i sprawa załatwiona :cool:

:
Moze tez byc pen torch lub wood burner

:
feleksc napisał/a:
najlepiej jak Ciebie stać:
kup rolka bez lupki i sprawa załatwiona :cool:

Powtórzę się : " No i oczywiście różnie możemy pojmować pojęcie "drogi". Przy zasiłku dla bezrobotnych wynoszącym 600zł Parnis nie należy do tanich zegarków :mrgreen: "

To jest terapia zalecona przez psychologa na poprawę nastroju :cry:

Przykładowe zdjątko :


i taką lupkę trzeba zutylizować przy pomocy zapalniczki i skalpelka :lol:

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-03-19, 22:42, w całości zmieniany 1 raz
:
Tomku tu maszs szukane linki z kizi
1
2

Ostatnio zmieniony przez olej0070 2010-03-19, 23:18, w całości zmieniany 1 raz
DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
:
Wielkie dzięki, w jednym z linków jest nawet filmik instruktażowy.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.