Poprzedni temat «» Następny temat
Krótkie refleksje na tematy zegarkowe i nie tylko.
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2009-08-13, 13:57   Krótkie refleksje na tematy zegarkowe i nie tylko.

Tak sobie myślę koledzy, że patrząc na to jakim zainteresowaniem cieszy się shout-box, to pomyślałem sobie, że część tych tematów tam poruszanych uleci bezpowrotnie w dal, a szkoda. :wink:



Możemy tu sobie pisać o zegarkach, ale też o życiu, o spostrzeżeniach, które są może zbyt mało ważne, by zakładać o nich osobny temat. Nie wiem jak to się rozwinie, ale to zobaczymy z czasem. :wink:



Ostatnio szukając podróbek na allegro rzuciła mi się w oczy jedna prawidłowość, której nie umiem sobie wytłumaczyć. Otóż 90 procent sprzedających podróbki sprzedaje również samochody, części do samochodów. Za duży procent, by to był przypadek. Ktoś ma pomysł jak to wytłumaczyć? :?:
 
 
Rudolf



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #2  Wysłany: 2009-08-13, 14:02   

przemyt tranzytem zawsze można coś upchać jak nie fajki to koszulki i na zergarki miejsce sie znajdzie
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2009-08-13, 14:06   

Fakt, na to nie wpadłem.

Tylko że taki ktoś, kto sprzedaje po kilka samochodów na allegro, stosunkowo dużo traci, gdy mu zawieszą konto po trzykrotnym wystawieniu Breitlinga za 200 zł... Narażać duży biznes po to, by zarobić kilkadziesiąt czy nawet kilkaset razy mniej? Dziwne podejście do interesów. :lol:
 
 
ALAMO
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #4  Wysłany: 2009-08-13, 14:08   

Nie tylko. Góra części samochodowych obecnie sprowadzana jest z Chin. Sądzę że wielu z tych ludzi jest bezpośrednimi importerami. Co im szkodzi sobie domówić z kilogram bajtinguf :wink: ?
 
 
Rudolf



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #5  Wysłany: 2009-08-13, 14:44   

Ludzie nic z tego sobie nie robią a celnicy policja nie dają rady wszystkiego przełapać - do statystyk bardziej sie liczy przechwyt narkotyków , handel żywym towarem - czy choćby głupie fajki - karton brejlingów to mniejsze zło i tyle.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2009-08-13, 14:56   

No tak, tym bardziej że kiedyś czytałem o tym jak na jakimś przejściu granicznym wszyscy celnicy nosili ten sam model podróbki Breitlinga. Ciekawe skąd? :wink:
 
 
Rudolf



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #7  Wysłany: 2009-08-13, 14:58   

karton wypadł z tira , dobrze ze wskazówki od totalizatorów nie odpadły :)
 
 
ALAMO
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #8  Wysłany: 2009-08-13, 16:24   

So są "symulatory chronografów" :P
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2009-08-13, 17:16   

Tylko czy te symulatory są w jakiś sposób potrzebne w pracy celnika? :lol:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2009-08-13, 22:42   

Sprzątałem dziś trochę szufladę, w której trzymam pozostałości po zakupach z ebaya i... zdziwiłem się, że już tyle tego było. :D

 
 
Blaz
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2009-08-19, 14:49   

Chińska firma Geely jest coraz bliżej przejęcia od Forda większości akcji szwedzkiej firmy Volvo. Zapłaci za nie nawet 3 mld dolarów.



Umowa ma zostać podpisana jeszcze w tym miesiącu. W rękach Forda pozostanie jedynie 10-15% akcji, które przez najbliższe 7-8 lat mają zapewnić współpracę techniczną. Za pozostałe akcje chiński producent Geely zapłaci wg szacunków od 2,5 do nawet 3 mld dolarów. Dla Forda to i tak marny interes. W 1999 roku zapłacił 6,45 mld dolarów za przejęcie firmy producenta z Goeteborga.



Transakcja jeszcze nie została sfinalizowana, a Chińczycy już spekulują, gdzie ewentualnie można by uruchomić produkcję modelu XC90. W grę wchodzą cztery lokalizacje: Dong Guan, Tianjin Municipality oraz mniej pewne Pekin i Bazhou.



Przeciwny sprzedaży jest związek zawodowy konstruktorów Volvo skupiający 1800 członków. Dla niego naturalnie lepszym inwestorem byłaby firma z Europy.



Uspokajająca może być jedynie wiadomość, że Geely nie zamierza łączyć obu marek zachowując pewną niezależność szwedzkiego producenta.
 
 
Ramirez
Gość
 #12  Wysłany: 2009-08-21, 12:43   

Oby Volvo na Lanwinda nie przerobili..
 
 
ALAMO
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #13  Wysłany: 2009-08-21, 12:51   

A niech przerabiają - oby tylko poziom bezpeiczeństwa zachowali jak w Volvo :wink: ...
 
 
Ramirez
Gość
 #14  Wysłany: 2009-08-21, 13:20   

Może byc trudno - podobno Landwind całej 1 gwiazdki w NCAP sie dorobił. Potem cos dospawali, poduszki dorzucili i udało się homologację zdobyć.

Ale tak prawde mowiąc - w fabrykach budowanych przez europejskie koncerny jakość jest w porzadku. Skoda Superb poprzedniej generacji budowana byla na podwoziach, które do Mlada Boleslav masowo zza muru przybywały. To bylo podwozie od Passata na rynek Chiński - z 12 cm większym rozstawem osi.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2009-08-21, 13:40   

Zastanawiam się czy za kilka lat zostanie choć jedna w pełni europejska marka. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum