Problem z 2209
Odpowiedz do tematu

: Problem z 2209
Chciałem podczyścić tarczę w moim łuczu więc odkręciłem śrubki mocujące mechanizm i wyjąłem wałek. Następnie stwierdziłem, że mechanizm prawdopodobnie wyjmuję się od przodu... Postanowiłem się jednak upewnić na forum (żeby nie zepsuć - za cenny to dla mnie model). Złożyłem wcisnąłem wałek naciągu i lipa... Jak kręcę to to chwila słychać jak przeskakuję natomiast koła się nie obracają. Nie da się też odciągnąć koronki do nastawienia godziny. Próbowałem w różnych ustawieniach wcisnąć wałek - to samo. Identycznie miałem kiedyś w starcie i na razie leży i czeka na ruszenie.
To zapewne jakaś bzdura ale bardzo proszę o pomoc :oops:

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
andre
[Usunięty]
:
Półbeczka zeskoczyła z wodzika.Jesli nie da sie poprzez delikatne (delikatne !!) włozenie wałka to będziesz musiał zdjąć mostek spreżyny i naprwowadzić półbeczke ręcznie.

:
andre napisał/a:
Półbeczka zeskoczyła z wodzika.Jesli nie da sie poprzez delikatne (delikatne !!) włozenie wałka to będziesz musiał zdjąć mostek spreżyny i naprwowadzić półbeczke ręcznie.


Niektórzy wolą od strony tarczy .. :)

:
Od strony tarczy jest łatwiej.

andre
[Usunięty]
:
Mam zdejmować wskazówki i tetrać ze śrubkami tarczy? W życiu!! Wolę mostek zwalić.

:
andre napisał/a:
Mam zdejmować wskazówki i tetrać ze śrubkami tarczy? W życiu!! Wolę mostek zwalić.


Wolisz mostek zwalić powiadasz ... :lol: ....
Może i coś jest na rzeczy ;) :twisted:

:
Wróćmy do tematów zegarkowych :twisted: :P

Więc mógłby ktoś zrobić fotkę jak to powinno wyglądać od strony mostka? Bo jak nałożyłem ręcznie tą półbeczkę to przez chwilę było ok ale później (po dłuższym nakręcaniu) znowu się zsunęło i problem powrócił... Więc prosiłbym o fotkę z prawidłowo zainstalowaną półbeczką :) Ideałem by było gdyby byłoby to zdjęcie 2209

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
andre
[Usunięty]
:
Prosim interpretowac a nie łapać za słówka :D (To do Kristofera) Co do połbeczki to jesli po złozeniu da sie nakręcać a po odciagnięciu koronki ustawić wskazówki to jest założona prawidłowo.

:
Wskazówki można zdjąć i założyć w de luxie za pomocą wyrafinowanych narzędzi zwanych paznokcie, szkoda rozgrzebywać werk - tylko spróbuj na jakimś trupku najpierw.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.