Poprzedni temat «» Następny temat
Parnis SEA DWELLER
Autor Wiadomość
ICE 
Sprzedawca Ryżu

Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: mazowsze
 #1   Wysłany: 2013-10-25, 23:05   Parnis SEA DWELLER

Ostatnio zachorowałem na rolka DEEPSEA (ogólnie chodzi o styl submarinera, ale ze względuna masywność/wielkość szczególnie spodobał mi się ten). Jako, że w najbliższym czasie nie przewiduje posiadania wolnych kilkudziesięciuKPLN, które mógłbym przeznaczyć na taki zakup, postanowiłem poszukać czegoś o podobnym wygladzie (co raczej nie było trudne) ale za duuużo mniejszą kwotę. Przypadkiem natknąłem sie na coś takiego PARNIS SEA DWELLER bez koronki 43mm (z koronką 47mm). Wygląd i wymiary niemalże identyczne. Czy miał ktoś styczność z tym modelem Parnisa? Jeżeli tak to miałbym kilka pytań:

1. Jak jest z wodoszczelnoscią tego zegarka?
Gdzieś przeczytałem (już nie pamiętam gdzie), że ma poziomie 3ATM czyli strach w nim myć ręce. Z opisu i zdjęć wynika, że ma zakręcaną koronkę i dekiel, więc czemu miało by być tak mało? WR na poziomie 3900m to mi się raczej nie przyda, ale na poziomie kilku metrów realnego nurkowania było by miło. Rozumiem, że nie powinienem się za dużo spodziewać po zegarku za taką kasę, ale kupować tylko po to, żeby poleżał na półce jakoś misię nie uśmiecha. Nigdy nie ściągam zegarków podczas pływania i dlatego nie noszę/nie kupuję takich które nie są w stanie temu sprostać.

2. Część Parnisów ma na tarczy napis PARNIS, a część nie ma. Czym to jest spowodowane? Czy przy zakupie jest możliwość wyboru z napisem lub bez, czy to zależy od modelu?
 
 
Apa13 
Klon Sprzedawcy Ryżu
Artur


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 9081
Skąd: Polska
 #2  Wysłany: 2013-10-25, 23:16   

Ad 1.
Zegarek jest skladany w Chinach przez niewiadomokogo. Wr moze byc napisane i milion, ale nie dostaniesz zadnego potwierdzenia, gwarancji, iso. Najczęściej kuleje tam kontrola jakosci. Moze brakowac uszczelki, mogą byc xle spasowane elementy, ale moze byc tez wszystko super. Na gwarancje tez nie masz co liczyc. Gdy dojdzie uszkodzony nie wiem czy ma sens go odsylac.
Zawsze po zakupie mozesz isc do zegarmistrza i poprosic o sprawdzenie szczelnosci.

Ad2
hmm? Jest możliwość wyboru gdzie kupujemy, za ile, koloru i co bedzie na tarczy. Od Rolexa po Pagani Design.

jest bardzo wiele zegarkow podobnych do ów wspomnianego. W roznych cenach, kolorach, konfiguracjach. Myślę, ze w razsadnych $$ znajdziesz cos fajnego. Poprzegladaj forum.
_________________
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
Ostatnio zmieniony przez Apa13 2013-10-25, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ICE 
Sprzedawca Ryżu

Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: mazowsze
 #3  Wysłany: 2013-10-25, 23:34   

Z tego co się orientuje, to na nim nie jest napisana żadna wartość WR, te 3ATM to gdzieś wyczytałem. Brak uszczelki to myślę, że nie powinien być problem. W zasadzie przed rozpoczęciem użytkowania można go "rozkręcić" i sprawdzić wszystkie uszczelnienia. Gorzej z niedoróbkami/wadami produkcji :( .
A z napisem, to nie chcę rolka ani innego, chciałbym kupić bez napisu, tylko nie wiem od czego to jest zależne, że jedneParnisy mają napis a inne nie.
Ostatnio zmieniony przez ICE 2013-10-25, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #4  Wysłany: 2013-10-25, 23:58   

ICE napisał/a:
A z napisem, to nie chcę rolka ani innego, chciałbym kupić bez napisu, tylko nie wiem od czego to jest zależne, że jedneParnisy mają napis a inne nie.
Nie ma to żadnego znaczenia , gdyby ktoś zamówił tak 200-500 szt to pewnie dałoby radę nanieść tam każdy napis .
Tak więc nie ma żadnej różnicy czy tam jest napisane Parnis czy jest zwykła sterylna tarcza .
Są ludzie którzy uważają że bez napisów ta tarcza jest zbyt pusta , znowu inni nie zniosą całej litanii jak u Rolexa .
_________________

 
 
ICE 
Sprzedawca Ryżu

Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: mazowsze
 #5  Wysłany: 2013-10-26, 00:24   

Rudolf napisał/a:
gdyby ktoś zamówił tak 200-500 szt to pewnie dałoby radę nanieść tam każdy napis

Rozumiem to, ale chodziło mi o coś innego - na różnych serwisach aukcyjnych lub w działach sprzedam spotyka sie zegarki Parnisa z napisem PARNIS lub beztego napisu. Więc co trzeba zrobić/zaznaczyć żeby kupić bez napisu? Na stronie producenta w ofercie jedne zegarki są z napisem inne bez. Czy tam jest tak, że w ofercie są dwa takie same zegarki, tylko z napisem PARNIS to jest oferta numer np.100 a bez napisu 101, czy te zdjecia są tylko poglądowe a wysyłają na chybił-trafił jedne z napisem inne bez zależy co w rękę wpadnie bo w jednym pudle mają i takie i takie?
Rudolf napisał/a:
Tak więc nie ma żadnej różnicy czy tam jest napisane Parnis czy jest zwykła sterylna tarcza .

Różnicy może nie ma, ale czy jest wybór? Chociaż dla mnie to jest różnica, bo jeżeli bym go kupił, to chciałbym zrobić własny napis, więc dużo lepsza była by tarcza bez napisu.
 
 
Strzała 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 3284
Skąd: W-wa
 #6  Wysłany: 2013-10-26, 07:30   

Jeśli w ofercie są zdjęcia z napisami to takiego dostaniesz.

Dla przykładu
http://manbushijie.com/productshow-945-2.html
http://manbushijie.com/productshow-317-6.html
 
 
ICE 
Sprzedawca Ryżu

Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: mazowsze
 #7  Wysłany: 2013-10-26, 16:44   

Strzała napisał/a:
Jeśli w ofercie są zdjęcia z napisami to takiego dostaniesz.

Dzięki właśnie o to mi chodziło. Czyli jak ten którego chciałbym kupić jest bez napisu na zdjęciach, to taki będzie.
Właśnie na podanych stronach jest, że WR to tylko 3ATM. Jak z tym jest, czy oni przypadkiem nie wpisują tego tak "na wszelki wypadek", żeby jak się trafi bez uszczelki albo źle skręcony, to później nie bujać się z reklamacją itd hmmm . Czy ktoś próbował zrobić taki zegarek "bardziej" wodoszczelnym (zastosować lepsze uszczelki itp)?
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #8  Wysłany: 2013-10-26, 17:34   

Ja swojego utopiłem - ale on ma "zawór srelowy", czyli takie coś co służy do wlewania wody do koperty ;)
Wersje bez tego badziewia, powinny wytrzymywać całkiem sporo - to solidna koperta. Jak go dostaniesz, sprawdź czy są uszczelki wszystkie, tj. na deklu i na tubusie lub w koronce, sprawdź czy szkło jest równo osadzone, i jak to gra- to na testy. Ja w swoich MQJ pływam i nurkuję w wakacje, z Alphą która ma 3ATM tyo samo.
_________________
 
 
ICE 
Sprzedawca Ryżu

Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: mazowsze
 #9  Wysłany: 2013-10-26, 21:30   

Czyli to nie jest tak, że one są tak całkiem tragicznie wykonane i jak się do niego trochę przyłożyć, to może wyjść całkiem funkcjonalny zegarek. Dzięki za odpowiedzi, bo zegarek strasznie mi się podoba i się trochę zniechęciłem. Nie spodziewałem się, że będzie taki jak te swiss, ale przez chwilę miałem wrażenie, że to totalna odpustowa tandeta. Jak go kupię to trochę nad nim popracuje i może coś z tego wyjdzie ;) .
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #10  Wysłany: 2013-10-27, 00:00   

Strzała napisał/a:
Jeśli w ofercie są zdjęcia z napisami to takiego dostaniesz.

Dla przykładu
http://manbushijie.com/productshow-945-2.html
http://manbushijie.com/productshow-317-6.html


Tylko że to, co pokazujesz ma 40 mm bez koronki, a oryginał ma 44 mm.
Wiem, to tylko przykład, ale jak kolega szuka "zamiennika" Sea Dwellera, to i na to trzeba zwrócić uwagę.
 
 
Strzała 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 3284
Skąd: W-wa
 #11  Wysłany: 2013-10-27, 00:04   

Jest też i wersja 44mm http://www.manbushijie.com/productshow-498-6.html
 
 
ICE 
Sprzedawca Ryżu

Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: mazowsze
 #12  Wysłany: 2013-10-27, 08:01   

A tu jest ten sam model (chyba, bo innego w tej wielkości nie znalazłem) ale 43 bez koronki? hmmm
http://www.parniswatch.ne...29&productname=


jerry napisał/a:
ale jak kolega szuka "zamiennika" Sea Dwellera, to i na to trzeba zwrócić uwagę.

Czy to znaczy, że jest/może być różnica w jakości wykonania np. pomiędzy "submarineram" a "seadweller" ?
Ostatnio zmieniony przez ICE 2013-10-27, 08:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Strzała 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 3284
Skąd: W-wa
 #13  Wysłany: 2013-10-27, 09:31   

Bardziej chodzi o to, że jeden ma 40mm, a drugi 44mm ;)
Ja wtedy wkleiłem oba 40mm po prostu.
 
 
k-kapusta
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2013-10-27, 11:09   

Panowie to dwie zupełnie inne wersje-40mm-44mm.Nie różnią się tylko średnicą,ale i wysokością,jeden ma zawór "hu..wy" ;) ,drugi bez.Jeden to homar suba,a drugi seadwellera i tyle. cool
 
 
ICE 
Sprzedawca Ryżu

Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: mazowsze
 #15  Wysłany: 2013-10-30, 21:35   

A może ktoś się orientuje, jak z częściami do takiego Parisa - chodzi mi głównie o uszczelki do koronki, szkiełka i dekielka na wypadek, gdyby ich nie było lub były wadliwe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum