Poprzedni temat «» Następny temat
Zaginiony WUS DUAL CROWN PROJECT WATCH 2012 numer 80 !!!
Autor Wiadomość
Daito 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 4782
Skąd: Opole
 #16  Wysłany: 2013-09-28, 00:25   

Santino napisał/a:
strix napisał/a:
Ja wysylajac zegarki po 200-300 zl deklaruje wartosc 2000. 1,5 zl drozej, ale w razie zagubienia/kradziezy - mam wystarczajace pokrycie strat moralnych.

Ubezpieczac x3 wartosc, zaplacic 1-3 zl wiecej i w razie czego bol mozna ukoic pozadnym zakupem z nadwyzki zwrotu.

Zdaje się, że żeby otrzymać zwrot, to trzeba jakieś potwierdzenie wartości zaginionego przedmiotu dać?
Rachunek, fakturę, czy choćby wydruk ogłoszenia z forum?


Przy okazji zagubionej Foki ten temat jest dość dobrze naświetlony... nie warto ubezpieczać powyżej wartości...
_________________
Nieczynne z powodu że zamknięte
 
 
szablix 
Ryżowy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 365
Skąd: Hohensalza
 #17  Wysłany: 2013-09-28, 07:06   

Zawsze zastanawiało mnie dlaczego kumoterstwo kupując zegarki wybiera Inpost. Dlaczego ?

Zakładając wartość zegarka na 800 zł w inpost zapłacimy za wysyłkę zgodnie z tym co podaje cennik na stronie przy gabarycie B oraz ubezpieczeniu 11,49zł niby taniej od poczty polskie o 47% gdzie w poczcie polskiej tak usługa została wyceniona na 21,50zł. Nie będę wchodził w szczegóły, że cennik podany na stronie poczty polskiej podaje inne wartości zatem nie można opierać się na inpost ale mniejsza o to. Zakładając, różnicę między inpostem a pocztą polską na 15 zł przy ubezpieczeniu na 1000zł oraz wartości zegarka 800 zł, różnica w cenie wysyłki stanowi 1,865% wartości zegarka. Imo wniosek nasuwa się jeden, obserwując w internecie ostatnie poczynanie inpostu moim zdaniem nie warto wysyłać wartościowych rzeczy tą firmą albo pisząc inaczej nie wybierać tej opcji przy zakupie. I czy w takich przypadkach przysłowiowa gra jest warta świeczki ?

W tym tygodniu zamawiałem dwa zegarki o podobne wartości, przy jednym wziąłem wysyłkę pocztą polską przy drugim inpost i porównując to subiektywnie bardziej zadowolony jestem z poczty. Dlaczego subiektywnie, czas dostawy bardzo zbliżony tu i tu ok 24h przy czym w poczcie mniej w inpost więcej niż 24h. Tracking na stronie poczty widzę cały od punktu do punkty w inpost widzę gdzie jest poprzedni tracking znika co osobiście mnie wkurza :D .

Reasumując nadal będę korzystał z poczty polskiej jak i inposta ale nie wybiorę nigdy inposta na dostawę zegarka limitowanego czy o znaczącej wartości inpostem. Dlaczego bo osobiście nie spotkałem się z problemami związanymi z dostawą przez pocztę polską i tu znowu wyłącznie subiektywnie.
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pomógł: 67 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #18  Wysłany: 2013-09-28, 08:30   

Akurat Inpost to trochę inna sprawa, gdyż nie ubezpieczasz na konkretną wartość. U nich są przedziały ubezpieczenia: do 5k, między 5k, a 15k oraz powyżej 15k. W związku z tym, że nie ubezpieczasz konkretnej kwoty zapis w regulaminie wymaga przedstawienia dokumentu potwierdzającego faktyczną wartość wysyłanego przedmiotu. Nie chcę tutaj ich tłumaczyć, bo biurokracja jednak okrutna, niemniej z jednej strony ich rozumiem. W końcu nie mogą za każdą zaginioną wysyłkę w ubezpieczoną w wariancie pierwszym wypłacać 5k.

Zarówno na poczcie, jak i u wszelkich kurierów ubezpieczamy już konkretną kwotę, możliwe, że w ich regulaminach już nie ma mowy o wypłacie zgodnej z faktyczną wartością, a w wysokości na którą została przesyłka ubezpieczona.

Ja akurat korzystam z InPost nie dlatego, że jest tanio. Tylko dlatego, że jest wygodnie. Kurier jest niewiele droższy, ale z nimi to jest masakra... zadzwoni, że stoi po drzwiami i dlaczego nikogo nie ma :głową w mur: albo wręczy sąsiadowi przesyłkę. Niestety miałem z nimi już kilka przejść, więc gdzie mogę to staram się nie korzystać z usług kurierskich, bo bardziej się o to obawiam niż o paczkomat.
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #19  Wysłany: 2013-09-28, 09:52   

Michał napisał/a:
Ja akurat korzystam z InPost nie dlatego, że jest tanio. Tylko dlatego, że jest wygodnie.

Plus dziesięćmilionów pięćset!

Ogólnie do Poczty Polskiej nie mam wielu uwag, poza tym, że zawsze (bez względu na to, czy faktycznie ktoś jest w domu, czy nie) dostarczają mi do domu awizo, zamiast przesyłki.
Nawet, jeśli taka przesyłka trafia bardzo szybko - co z tego? Skoro muszę wziąć to awizo i udać się do placówki, gdzie zawsze jest kolejka na conajmniej pół godziny stania!
Czynne do 20:00, w sobotę, niedzielę wcale.

Z drugiej strony paczkomat mam blisko, na stacji benzynowej. Bez problemu z miejscem do parkowania, nadanie/odebranie przesyłki trwa kilkanaście sekund, zero kolejek, nikt się nie awanturuje, sfrustrowana pani nie robi fochów, etc.
Osobiście wolałbym paczkomat, nawet, jakby było nieco drożej niż w PP.
Co zresztą robię, jak mam okazję, w przypadku małych przedmiotów, które mógłbym wysłać poleconym.

P.S. Pocztowa przesyłka też mi zginęła (wprawdzie była z zagranicy, ale mam mocne powody przypuszczać, że "zaginięcie" nastąpiło w Polsce) - odszkodowania żadnego nie dostałem - mimo, że była ubezpieczona.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Pomógł: 102 razy
Wiek: 55
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #20  Wysłany: 2013-09-28, 10:01   

Nie można tego sprowadzać tylko do kosztów. Pisałem w tym foczym wątku ze korzystam z paczkomatow bo Sa cholernie wygodne. Paczkomat mam dosłownie za płotem, 24 na dobę, bez kolejek, no bajka i jeśli nawet drożej to warto IMO za tą wygodę dopłacić. Wysyłka też jest dla mnie wygodniejsza niż poczta czy kurierem..
Ale jak czytam takie rzeczy to się zaczynam zastanawiać czy to jednak bezpieczne hmmm
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #21  Wysłany: 2013-09-28, 11:43   

No dobrze, a nikt nie bierze pod uwagę, że kurier przez pośrednika kosztuje też >20zł, a jest IMO nawet wygodniejszy od Inpostu, bo dokumentu wypełniamy w domku przed komputerem, drukujemy, pakujemy zegarek, w umówionym terminie, pod ustalony adres przyjeżdża kurier i zabiera paczkę, po doręczeniu dostajemy maila z potwierdzeniem, że paczka dotarła - koniec. Kilkadziesiąt paczek już tak wysłałem i nigdy nic nie zginęło. Serwis furgonetka.pl, kurier zawsze DPD, ale można wybrać inną firmę, koszt (W przypadku DPD) ~16,5zł.
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18496
Skąd: Biała Podlaska
 #22  Wysłany: 2013-09-28, 12:39   

Iks, masz rację. Tylko plus inpostu jest taki, że nie musisz być w domu. Odbierasz kiedy chcesz. Ja jak zamawiam coś to podaję adres gdzie mieszkałem wcześniej to jak nie zostawią u mamuśki. A jak podam telefon służbowy i część kurierów znam i mam telefony to przywiozą mi do pracy. Tak samo z listonoszem lepszy wybór niż kurier bo nawet jak nikogo w domu nie ma to zostawi paczkę w dobrym miejscu :)
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #23  Wysłany: 2013-09-28, 15:34   

kornel91 napisał/a:
Tylko plus inpostu jest taki, że nie musisz być w domu.


Ale kuriera też możesz zamówić np. do firmy, cała procedura przekazania to dwa podpisy - kilkadziesiąt sekund.
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #24  Wysłany: 2013-09-28, 15:41   

Tylko że bodaj właśnie DPD ma w regulaminie zapis, że nie wolno wysyłać zegarków. Tak że klawy plan wygląda już trochę mniej klawo ;-)
_________________
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #25  Wysłany: 2013-09-28, 17:19   

Mnie nic nie zginęło, ani się nie popsuło w transporcie, a zresztą do wyboru jest 5 różnych firm ;)
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #26  Wysłany: 2013-09-28, 17:22   

Ale faktycznie w DPD jest taki zapis? Szok
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
agaron 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 17 razy
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 5339
Skąd: Podkarpacie
 #27  Wysłany: 2013-09-28, 17:23   

No właśnie hmmm A i ciekawe jak u innych kurierów?
_________________
Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #28  Wysłany: 2013-09-28, 17:46   

Santino napisał/a:
Ale faktycznie w DPD jest taki zapis? Szok


Nooo ... tak mi się wydaje. Pamiętasz aferę z rzekomo celowo zniszczonym zegarkiem ?
To o DPD chodziło ? hmmm
Ale Michał też opisywał że InPost ma wyłączenie na przedmioty o wartości kolekcjonerskiej, tak ?
I pewnie wszędzie znajdziemy takie, lub podobne, ograniczenia. Albo specjalne usługi do transportu przedmiotów wartościowych, drożej wyceniane.
Z mojej perspektywy, jednak, usługi poczty są najlepsze. W sumie to zaginęły nam może ze 3 przesyłki ...
_________________
 
 
olek 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 269
Skąd: żoli
 #29  Wysłany: 2013-09-28, 17:47   

z tego co wiem to tak jest też w gls, ups i chyba 7. przy czym nikt nie pyta co wysyłasz ale schody są jak coś zginie
_________________
Kupiłem właśnie Mosera, zaraz lecę na wymarzony urlop, tak więc wolałbym uniknąc sytuacji, że teraz wpłace zaliczke i będę musiał na urlopie jeść chleb z pasztetem Czy mógłby ktoś założyć za mnie tą zaliczkę?
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #30  Wysłany: 2013-09-28, 17:50   

Dokładnie.
Zresztą, to samo dotyczy obecnie listów poleconych. De facto, możesz wysłać wszystko co waży mniej niż 2 kilo, jako list. Pani na poczcie wprawdzie informuje cię czego nie wolno wysyłać w liście, ale nie ma uprawnień żeby sprawdzić/zakwestionować zawartość.
Jednocześnie, listy są zarezerwowane dla pism, mówiąc wprost. Zawartość handlowa jest wykluczona.
I teraz zakładając że ktoś wysyła zegarek listem poleconym, i on ginie - de facto nie ma podstaw do roszczeń. Bo nie powinien być wysłany tą usługą!
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2013-09-28, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum