G. Gerlach's / Seiko Club TOKKOTAI Project
Odpowiedz do tematu

:
staszek napisał/a:
Powinny być ciut większe cyfry


plask cyfry są dobrej wielkości, 3,6,9 i 12 są większe - wygląda to bardzo dobrze.

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
One są nico większe niż to z obrazka wynika, ponieważ ja "zabarwiam" na rysunku czarno białym i kazda cyfra teraz ma czarny kontur a tego na czarnej tarczy nie widać

:
ALAMO napisał/a:
Wykończenie koperty będzie zbliżone do protoplasty.


Yyy... czyli jakie? Ten egzemplarz pokazany przez Svedosa jest na tyle ściorany, że niewiele tam widać.

Poza tym: co tam jeszcze będziecie kombinować na bazie tej koperty, jeśli nie tajemnica? Wspominałeś o czymś lotniczym, czarno-zielonym i z cerkiewkami. To mnie zaintrygowało. Lubię cerkiewki, a w połączeniu z czarnym to już w ogóle. :))

pozdrawiam
Narfas

[ Dodano: 2013-03-23, 14:02 ]
Svedos napisał/a:
One są nico większe niż to z obrazka wynika, ponieważ ja "zabarwiam" na rysunku czarno białym i kazda cyfra teraz ma czarny kontur a tego na czarnej tarczy nie widać


Cyfry są zdecydowanie mniejsze i, przede wszystkim, lżejsze niż w oryginale, ale dzięki temu nie przytłaczają tak wskazówek. Jeśli to nawiązanie, a nie kopia - jestem za.
Może pokombinujcie z odległością między cyframi w liczbach dwucyfrowych: 10, 11 i 12. Są zdecydowanie zbyt daleko od siebie, szczególnie to widać w "11". W oryginale za to wydają się złożone zbyt ciasno. Chyba przydałby się tutaj jakiś kompromis.

Z innej beczki: oryginalna koperta ma zarąbiste uszy i mocowanie do paska. To nie są jakieś wlutowane druciki, tylko stalowa belka przerzucona między uszami. Świetny kształt.

pozdrawiam
Narfas

Ostatnio zmieniony przez Narfas 2013-03-23, 13:07, w całości zmieniany 2 razy
:
Koperta będzie miała mocowanie paska na tradycyjne teleskopy.

A tutaj wizualizacja jak będzie mniej więcej wyglądał Lotnik ( projekt wymaga jeszcze
dopracowania)


:
i poprzednia wersja i ta jest odlotowa

I co z tego że to kopia . Po świecie chodzi kilka miliardów kopii i nikt raczej na to nie narzeka
:
Svedos napisał/a:
mniej więcej wyglądał Lotnik


Nooo :złośliwiec: Nieco inna czcionka, '12' zamiast buki i będzie hit :)

ło cuś takiego :złośliwiec:


Ostatnio zmieniony przez Iks 2013-03-23, 13:35, w całości zmieniany 1 raz
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Iks napisał/a:
Nieco inna czcionka, '12' zamiast buki i będzie hit

+ 10^n, n ->nieskończoność....

Hej, popatrzcie jaki to los jest przewrotny (autorów nie przywołuję, sami poznają swoje teksty):
Cytat:
Marcin, nie masz szans żebyś sprzedał zegarek z bregutowskimi wskazówkami jako zegarek lotniczy. Można by zrobić pięknego garniturowca w tym stylu, ale nie zegarek lotniczy, ludzie tego nie kupią.

Co prawda Autor trafnie dalej przewidział, że być może jako forumowy, i proszę. Strzał w 10.
A popatrzmy teraz:
Cytat:
Z całym szacunkiem, ale w obecnych czasach pokazywane przez kolegów zegarki "cywilnie lotnicze" to jest stylistyczna katastrofa.

Dodam, że chodziło o takie zegarki:

Jak ja się cieszę, że ludzie jednak zdanie zmieniają ;) .

Antisocial and faceless...
:
Svedos napisał/a:
Koperta będzie miała mocowanie paska na tradycyjne teleskopy.

A tutaj wizualizacja jak będzie mniej więcej wyglądał Lotnik ( projekt wymaga jeszcze
dopracowania)

[url=http://img443.images...nik.jpg]Obrazek[/URL]

w I wersji wskazówki są o niebo lepsze niż te "mercedesowate"

I co z tego że to kopia . Po świecie chodzi kilka miliardów kopii i nikt raczej na to nie narzeka
:
mw75 napisał/a:
Jak ja się cieszę, że ludzie jednak zdanie zmieniają ;) .


Nie w tej akurat sprawie.
Tokkotai to projekt dedykowany, ktoś poprosił nas o jego realizację. Tak wyglądał protoplasta. I tak wprowadzone zmiany są bardzo odważne - WR200, rozmiar, standardowe teleskopy. Gdybyś nie wyrwał z kontekstu tych zdań :foch: ;) , łatwiej byłoby zapamiętać że dyskusja dotyczyła linii RWD, gdzie w miejsce klasycznego zegarka w charakterystyce lotniczej skierowanego na rynek komercyjny (jaki powstał), postulowano nam wdrożenie 'zbieżnego z epoką cywilnego lotnika', czyli coś co miało WR=0, fi=32 mm, luminofor nakładany pędzlem lub wcale, itd.
Ale jak ktoś ma taki pomysł, i zamiar włożyć w niego swoje ciężko zarobione pieniądze, i kreować, i nie chce słuchać - to trzymam kciuki. Bo tylko tyle mogę. Jak się pacjent uprze - medycyna jest bezsilna ;)

:
ALAMO napisał/a:
Nie w tej akurat sprawie.

A pokazany przez Svedosa Lotnik?
W wątku o RWD marudzącym bardziej chodziło o smutasa widniejącego na tarczy* a nie o przekonywanie Was do produkowania replik w skali 1:1 zegarków z lat trzydziestych o parametrach, które wspomniałeś. Z tego co pamiętam to nikt nie namawiał Was na produkcję zegarka o średnicy 3 cm.
Pokazany przez Svedosa Lotnik, IMHO, jest idealnym przykładem, po wywaleniu smutasa, jak można oddać przysłowiowego ducha tamtych zegarków, nawet z dużą sekundą, w zegarku wykonanym w nowoczesnej technologii i zaspokajającej aktualny popyt. O to chodzi właśnie. cool

*I marudzenie się opłaciło, bo RWD smutasa rodem z RLM nie ma, prawda ;) .
A może jednak ma?
Za dużo chyba macie tych zegarków ;) .

Ostatnio zmieniony przez mw75 2013-03-23, 16:21, w całości zmieniany 2 razy
Antisocial and faceless...
:
Noooo i z cerkiewkami jest zdecydowanie lepiej pifko

GALERIA
Facebook: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerslife
:
mw75 napisał/a:
A pokazany przez Svedosa Lotnik?


Pokazany przez Svedosa lotnik to nasz projekt z 2010 roku, i jak zauważyłeś, nie posiada breguetowskich wskazówek, lecz uniwersalnie rozpoznawane jako "lotnicze" cerkiewki. Na temat tego typu stylistyki jako "nowoczesna wariacja" nie mówiliśmy nigdy złego słowa. Bo ciężko się kłócić z samym sobą ;-) Zresztą chłopaki mogli oglądać ten akurat model na zlocie w słynnym "żółtym katalogu" :-) - to tak na wypadek gdyby ktoś wątpił że mówiąc "mamy projektów na 3 lata" blefowaliśmy ;-)
A że się da zrobić pilotkę bez "buki", to of koz że tak pifko

:
mw75, Projekt pilota z cerkiewkami powstał sporo wcześniej niż RWD , dzieli je kilka lat , pierwotnie był przweidywany pod ST 25 dlatego powstały dwie wersje z małą sekundą na 6 i centralnym sekundnikiem.

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2013-03-23, 17:54, w całości zmieniany 1 raz
:
Będziecie realizować Lotnika? Bez smutasa?

ALAMO napisał/a:
A że się da zrobić pilotkę bez "buki", to of koz że tak

I o to chodzi ;) .

Antisocial and faceless...
:
mw75 napisał/a:
Będziecie realizować Lotnika? Bez smutasa?


Będą na pewno jakieś zmiany w tym projekcie - zmienił się mechanizm. Przy tym stylistyka tarczy to betka ;-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.