Co za kamienie ruscy ładują do zegarków?
Odpowiedz do tematu

:
A na te RUBYNY najlepiej w sumie moznaby samice bajerowac bo leca na swiecidelka : )

:
Można je wygrzebać z mechanizmu i zrobić sobie biżuterię :wink:

:
wahin napisał:
Można je wygrzebać z mechanizmu i zrobić sobie biżuterię :wink:




Na przykład powstawiać w zęby :lol: ...

:
Znajomy zegarmistrz opowiadał mi, że w latach 50 ludzie jak odbierali swoje zegarki z naprawy od zegarmistrza zadawali pytania typu - "czy nie powyjmował pan kamieni?" W Częstochowie w tym okresie miał zakład jeden zegarmistrz, który trenował boks. Kiedy klient zadał takie pytanie, od razu uciekał gdzie pieprz rośnie - wystarczył tylko złowrogi wyraz twarzy mistrza.

:
Ciekawa historia.

Byli pewno tacy co wracali do domu otwierali koperte i liczyli kamienie czy wszystkie sa :)

:
Ciekawe co robili jak się nie doliczyli :wink:

:
A propos liczenia kamieni - Jakiś czas temu oddałem mojego GS do serwisu na przegląd (serwis seiko p. B. Barańskiego w Łodzi) po przeglądzie p. Bogdan zadzwonił do mnie i po pierwsze zapytał czy wiem JAKI mam zegarek! a po drugie powiedział że po rozłożeniu mechanizmu zbiegli się wszyscy z serwisu bo takiego jeszcze nie wiedzieli i liczyli kamienie czy rzeczywiście jest ich 35 :)

Teraz muszę wierzyć na słowo że wszystkie włożyli na miejsce :) :) :)

:
I jak tu zachowac skromnosc jak ma sie GS z` bazarku

I Hate You

:
hotwax napisał:


I Hate You




I know :twisted:

Blaz
[Usunięty]
:
Dodam jeszcze jedną ciekawostkę. Ongiś szukałem jakiejś biżuterii na rubinach dla żony. I jeden opis aukcji mnie rozwalił: "Rubiny od tego dostawcy są również używane do produkcji mechanizmu najsławniejszego zegarka na świecie firmy Patek Philippe". :D

:
Ruskie ładują kamienie nie tylko DO zegarków ale także na kopertę



NAIRI mojej małżowinki:




:
Ale te rubiny chyba jednak nie są syntetyczne :P ...

:
Ja ostatnio u znajomego zegarmistrza (konkreciarz) widzialem jak przyszedl facio (tak BTW - znany mi stary upierdus, emerytowany nauczyciel PO ze szkoly sredniej) i zarzadal wymiary baterii... Placac bodajze 5 czy 7zl za usluge 5min nadawal, ze na pewno wsadzil mu kumpel uzywaną i to mizernej jakości... Aż sie przy tym trząsł (choc nie aż tak jak mój koles gdy spokojnie tłumaczył dziadkowi co i jak a jest jeszcze większy niż ja - lekko zaczałem o dziadka sie bać)... Nie zdziwie sie wiec, ze mozna podejrzewac o kradzież kamieni.. :P

:
kadarius napisał:
Ruskie ładują kamienie nie tylko DO zegarków ale także na kopertę





Były też Pobiedy z kamieniami na tarczy, fotka na razie ze strony Marka Gordona, w kolekcji mam taką czarną

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=0370

:
Były też takie Kamy.

Tylko ze akurat TO są rubiny techniczne :) W Nairi Kadariusa - raczej nie :wink: ...

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.