Poprzedni temat «» Następny temat
Sea-gull M163S - przymiarki do zakupu pierwszego chińczyka
Autor Wiadomość
anduril
[Usunięty]

 #16  Wysłany: 2010-03-02, 14:13   

Kyle napisał/a:
wydaje mi się, że nie musisz mieć zresztą kredytowej - wystarczy karta płaska, jeżeli ma funkcję płatności w necie. Nie sprawdzałem tego w praktyce, bo używam wypukłej

Zgadza się, przy czym, wg mnie, używanie do płacenia w necie karty podpiętej do głównego konta oszczędnościowego jest samobójstwem. Płacę 25 zł rocznie i śpię dużo spokojniej ;)
Ale ja nie mam i nie chcę mieć karty kredytowej, więc jak ktoś chce, to może wziąć na mnie poprawkę :)
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #17  Wysłany: 2010-03-02, 14:31   

Można używać zwykłej karty debetowej. Tylko najczęściej trzeba aktywować płatności internetowe kartą. W mbanku wystarczy np tylko zmienić limit transakcji internetowych (w standardzie jest zero). Ja przed płatnością zmieniam limit na okolicę kwoty jaką mam zapłacić a po transakcji zmieniam na 1 zł. Dzięki temu wilk syty i owca cała - nie czekam ileś dni na dotarcie forsy na paypal a i jestem bezpieczny bo w razie czego tylko mi tą złotówkę zajumią :)
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #18  Wysłany: 2010-03-03, 02:35   

Dzięki bardzo za odpowiedzi :D , wygląda na to, że ten zakup nie będzie taki skomplikowany, jak mi się to wcześniej wydawało.

mam jeszcze takie jedno pytanie - przy zakładaniu konta na paypalu zakładam tak jakby rachunek bankowy i ten rachunek swój numer :?:

jeszcze jedno krótkie pytanie - to konto bankowe, które planowałbym podpiąć do paypala nie ma żadnych kart - ani debetowej, ani kredytowej, ani do bankomatu (taki typ konta) Nie będzie w takim przypadku problemów przy zakupach :?:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #19  Wysłany: 2010-03-03, 09:21   

...w PayPal'u za numer konta robi chyba email ;) .

...co do braku kart przy koncie, to chyba nie ma żadnego związku z PayPal'em. Tam można normalnie wpłacać pieniądze (nie weim czy w drugą stronę to działa, tzn. czy z PayPal'a można zrobić przelew na normalne konto). Płatność polega na przelaniu pieniędzy z jednego konta PayPal na drugie.


...jeżeli sie mylę to karę za wprowadzenie w błąd przyjmę z godnością ;)
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #20  Wysłany: 2010-03-03, 10:10   

Z PayPala na normalnekonto rowniez mozna przelac...wiec dziala wszystko jak trzeba.
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
anduril
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2010-03-03, 10:29   

Co będziemy dywagować:
https://www.paypal.com/pl...lpweb?cmd=_help
Dział "dodawanie i wypłacanie środków".
 
 
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #22  Wysłany: 2010-03-03, 23:13   

Smoku zerknij jeszcze na to - mnie osobiście bardzo przypadł do gustu i zaczyna mnie kusic na dziurbiliona :)

http://cgi.ebay.com/Tao-I...=item2a050a1827

Szkoda tylko, że zamiast wskażnika rezerwy jest datownik, ale stylistycznie jest IMHO powalajacy :) .
Oczywiście inna liga, ale mimo to kusi...
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #23  Wysłany: 2010-03-04, 02:07   

Ładny ten Tao, ale na razie już się nakręciłem na Seagulla :wink:

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi :D , mam jeszcze jedno pytanie, już z innej beczki. Zegarek najprawdopodobniej będę kupował z USA - cena 210 dolarów. Z góry zakładam czarny scenariusz, czyli doliczają cło, vat i inne przeróżne podatki. Jak wysokie będą te opłaty od kwoty 210 dolarów :?:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #24  Wysłany: 2010-03-04, 07:51   

Karol Kłósek napisał/a:
Ładny ten Tao, ale na razie już się nakręciłem na Seagulla :wink:

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi :D , mam jeszcze jedno pytanie, już z innej beczki. Zegarek najprawdopodobniej będę kupował z USA - cena 210 dolarów. Z góry zakładam czarny scenariusz, czyli doliczają cło, vat i inne przeróżne podatki. Jak wysokie będą te opłaty od kwoty 210 dolarów :?:


Cło to jakieś drobne. Gorzej z VAT naliczanym od całości, razem z kosztami transportu.
A nad Tao serio się zastanów. Dużo tańszy model jest wykonany porównywalnie jakościowo z moim S-G...
 
 
anduril
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2010-03-04, 08:19   

(koszt zegarka + koszty przesyłki + kilka złotych cła) * 1,22.
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #26  Wysłany: 2010-03-04, 09:28   

Tao ładny, ale ...
Ostatnio w którymś wątku pisałem, że jestem bardzo zaaaadowolony z powodu pozbycia się swojego 8)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #27  Wysłany: 2010-03-04, 20:51   

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, wygląda na to, że jeśli doliczą vat, to wszystko razem wyniesie około 900 zł. Swoją drogą to przesyłka jest bardzo droga. Na terenie Stanów jest darmowa, a do Polski 35 dolarów :shock:

Alamo, Tao podoba mi się i to nawet bardzo, drażni mnie w nim tylko jedna rzecz - mały sekundnik razem z tym "wiatraczkiem" :wink: jakoś dziwnie wyglądają. Zerknij jeszcze na pierwszą stronę tego tematu - tam w pierwszym poście w pierwszym zdaniu są powody, dlaczego chcę akurat Seagulla :wink:
Na tą mewą już jestem nakręcony, tak więc ona zajmie honorowe miejsce pierwszego chińczyka w moim zbiorze :D
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #28  Wysłany: 2010-03-04, 20:54   

No i git - grunt że "będziepanzadowolony" :lol: !
 
 
szeryf
[Usunięty]

 #29  Wysłany: 2010-03-04, 21:50   

Karol Kłósek napisał/a:

pytanie 2 - gdzie najlepiej kupić Sea-gulla. Brać ze strony http://www.usseagull.com/ czy lepiej szukać na Taobao


Tutaj http://www.usseagull.com/...sp?cid=1&pid=16 kosztuje nieco ponad 600 zł + $ 35 za przesyłkę. Tutaj http://item.taobao.com/au....jhtml?cm_cat=0 kosztuje niecałe 560 zł (już po doliczeniu prowizji pośrednika) + przesyłka (z mojego doświadczenia, to jeszcze nigdy nie zapłaciłem za przesyłkę zegarka z Chin więcej jak nieco ponad dwadzieścia dolarów - było to wówczas wielkie czerwone pudełko z niedużym Polarisem w środku. Cena zależna zawsze od wagi). W sumie róźnica cenowa pomiędzy TB a USSeagull nieduża...
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #30  Wysłany: 2010-03-07, 05:08   

Na Taobao byłoby trochę taniej, ale na pierwszy raz zakup tam jest jak dla mnie trochę skomplikowany, boję się, że coś poknocę, chyba wezmę tą Mewę z USA.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum