Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Santino
2013-07-19, 00:45
RWD
Autor Wiadomość
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #496  Wysłany: 2013-10-05, 17:03   

ALAMO napisał/a:
A CRM to już całkiem nie żyje :D

W końcu życzliwi wiedzą lepiej :złośliwiec: a jak sygnalizują, to jest odbierane jako napaść i zamach ;) :))
 
 
Santino 



Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #497  Wysłany: 2013-10-05, 21:22   

Tomek napisał/a:
CS leży i kwiczy facepalm ;)

ALAMO napisał/a:
Na wodzie oszczędzam i gazie, żeby na wypłaty było

Po tym, co osoba naobiecywała klakierom, po zlocie pójdzie osoba z torbami .. ;) Ze Zgierza na piechotę :D W skarpetkach :złośliwiec:

przez Radom...
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18495
Skąd: Biała Podlaska
 #498  Wysłany: 2013-10-05, 21:26   

Radom nie jest taki zły kilka lat tam pojeździłem ;) Chociaż mieszkać bym nie chciał :D
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Z_bych 
Koneser chińskiego majeranku
Morda Zdradziecka


Wiek: 55
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 21573
Skąd: Lublin
 #499  Wysłany: 2013-10-05, 21:28   

Ciekawe swoją drogę, czy jest u nas ktoś z Radomia? hmmm
_________________
https://sklep.katatime.pl
http://www.katatime.pl
http://www.toskania.org.pl
 
 
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Wiek: 55
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #500  Wysłany: 2013-10-06, 00:32   

http://www.chinawatches.p...r=all&start=600 :popcorn:
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
macli
Kulis

Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 47
Skąd: Pruszków
 #501  Wysłany: 2013-10-07, 11:00   

Svedos napisał/a:
Patrząc na zegarek od strony wskazówek wahnik powiniwn się kręci zgodnie z ich ruchem żeby naciągnąć sprężynę


Dzięki, ale sam już doszedłem do tego :))
 
 
mar76ek 
Kulis

Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 38
Skąd: Kielce
 #502  Wysłany: 2013-11-12, 20:09   

Svedos napisał/a:
[url=http://img28.imagesh...j9o.jpg]Obrazek[/URL]


Witam Wszystkich użytkowników :-) i jednocześnie pytam, gdzie można nabyć te zacne, skórzane paski (patrz link)?
Jakie ewentualnie inne paski polecacie do RWD ? Dopytuję, gdyż zamówiłem RWD i czekam niecierpliwie na jego dostawę, a oryginalny pasek wydaje mi się za cienki w porównaniu do wysokości / grubości koperty.
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18495
Skąd: Biała Podlaska
 #503  Wysłany: 2013-11-12, 20:14   

mar76ek, witaj i najlepiej gerlachów pytaj pifko
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #504  Wysłany: 2013-11-12, 20:22   

Marek, to jest jakiś Charmond, prywatny Svedosa.
Bardzo fajna rzecz, jak gdzieś znajdziesz to kupuj. pifko
_________________
 
 
mar76ek 
Kulis

Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 38
Skąd: Kielce
 #505  Wysłany: 2013-11-28, 19:48   

Wreszcie dotarł do mnie zamówiony RWD :))

Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o zegarki ale postaram się opisać moje pierwsze wrażenia.:

Zegarek prezentuje się bardzo ładnie stanowi swoiste połączenie elegancji, prostoty i vintage-owego wyglądu. Elegancji nadają "złocone" ;) elementy obrzeża wskazówek, malowane "złotą" farbką indeksy, elegancka tarcza, która w zależności od kąta patrzenia zmienia kolor z brązu na grafit, wypukłe szafirowe szkiełko oraz wypolerowany i błyszczący ring na górze koperty.
Prostotę zaś uzyskano przez zastosowanie minimalistycznej, żeby nie powiedzieć wręcz ascetycznej tarczy (w której mi osobiście brakuje datownika), koperty ze szczotkowanej stali nierdzewnej, która powoduje efekt lekkiego zmatowienia, "rombowych" wskazówek, które są jednocześnie proste i z doskonałymi proporcjami, eleganckie i bardzo ładnie komponują się z resztą tarczy.
Delikatnej "pikanterii" i ożywienia nadaje czerwony, centralny sekundnik, który pierwotnie miał mieć proste tradycyjne zakończenie, lecz finalnie zakończono go czymś w rodzaju grotu strzały (cały sekundnik wzorowany chyba był na wysokościomierzu Gerlacha, który przewijał się gdzieś w tym wątku).
Przy swojej nie dużej, jak na dzisiejsze standardy, 40mm średnicy, zegarek wydaje się być masywny, krępy. To wrażenie w subtelny sposób starają się złagodzić wygięte ku dołowi uszy. Moim zdaniem, zegarek kapitalnie, a wręcz wybitnie, prezentowałby się w kopercie 42-45mm, która niwelowałaby wrażenie pękatości, ładniej prezentowałaby się na nadgarstku i była bardziej męska ;)
Wyżej opisane elementy, wraz z wąskim 20mm skórzanym paskiem, nadają zegarkowi vintage-owego, oldschoolowego wyglądu, który jednym może odpowiadać, a innym nie.
Żeby to cacko mogło działać, Twórcy zastosowali mechanizm SeaGull ST2551, chińskiej produkcji, którego wahnik dosyć głośno pracuje, o czym Producent wspomina
w instrukcji. Podczas użytkowania w trakcie dnia, praca wahnika zlewa się z szumem otoczenia lecz jak w pomieszczeniu jest cicho, to słychać charakterystyczny dla łożyska odgłos, co dla niektórych użytkowników może być jednak minusem. Specjalnie nie użyłem słowa wada, gdyż producent opisuje to zjawisko jako coś normalnego w przypadku zastosowania łożyska o dużej średnicy.
Mi osobiście praca łożyska nie przeszkadza. Być może dlatego, że sam mam Seiko Kinetic, który ma również głośno pracujący wahnik.

Psychologiczną barierą, czasami nie do pokonania, a związaną z zakupem produktów marki G.gerlach może być fakt, że w całej masie zegarkowych firm, G.Gerlach to marka mało znana, powoli wchodząca na rynek i pozyskująca swoich klientów i zwolenników. Kolejną barierą może być fakt zastosowania w kilku zegarkach ww mechanizmu chińskiej produkcji, który swoim pochodzeniem również może odpychać część potencjalnych kupców, myślących w stereotypowy sposób o chińskich produktach.
Ponieważ moim zdaniem plusów jest zdecydowanie więcej niż minusów, a firma jest polskiego pochodzenia, ostatecznie zdecydowałem się na zakup RWD, który mam nadzieję będzie mi długo służył. Planuję jeszcze zakup paska takiego jak ten Svedosa, użyty na kilku fotkach.

Osobiście czekam na finał prac związanych z EDC oraz ORP Orzeł (zarówno w wersji clasic jak i modern - mam nadzieję, że z trytem).
Na zakończenie podzielę się swoimi spostrzeżeniami ws rozwoju Fundacji G.Gerlach. Uważam, że Fundacja powinna przemyśleć strategię i rozważyć czy nie pójść w stronę kopert o większych średnicach 42-45mm oraz stosowania mechanizmów bardziej znanych i renomowanych producentów, jak np. Seiko, co mam nadzieję przyciągnie większą klientelę i spowoduje dalszy rozwój Fundacji oraz produkcję większej liczby coraz to fajniejszych modeli zegarków.
 
 
WAFEL1979 
Ryżowy


Wiek: 45
Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 317
Skąd: Wieluń
 #506  Wysłany: 2013-12-09, 19:44   

Ostatnio na 4 polskiego radia był konkurs z rozwikłaniem skrótu RWD, oczywiście byli szybsi
ode mnie :głową w mur:
_________________
Wszystko ma swoją kolej, miejsce i czas.
 
 
Erolek 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 4525
Skąd: Dubland
 #507  Wysłany: 2014-12-08, 08:47   

Wątek już prawie na "złotą łopatę", ale nie wiedziałem gdzie wrzucić.

Pozdnałem wczoraj sympatycznego gościa i od słowa do słowa, że to, ze tamto, że zegarki - a tu facet pokazuje jaki ma fajny zegarek. Na nadgarstku RWD-6 z centralną sekundą.

Pozdrawiam
Eryk
_________________
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #508  Wysłany: 2014-12-08, 08:50   

W Dublandi ? :popcorn:
_________________
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #509  Wysłany: 2014-12-08, 08:51   

Erolek, Zacny i szlachetny człowiek.
_________________
 
 
Erolek 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 4525
Skąd: Dubland
 #510  Wysłany: 2014-12-08, 09:07   

Tak, w Dublandii. Jakis autochton. Wymienilismy namiary.

Pozdrawiam
Eryk
_________________
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum