RWD
Odpowiedz do tematu

:
Kaido2 w wolnej chwili wklej zdjęcie albo jakiś dokładniejszy namiar bo po samej nazwie to raczej nie znajdę.

Dzięki za wklejke. Jest temat do przemyśleń.

Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2012-07-18, 15:03, w całości zmieniany 1 raz
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Cytat:
Rozumiem że usuniecie trójkąta i kropek i posadowienie w tym miejscu 12 załatwia sprawę.


No nie zupełnie. 30-40-50 itd itd... to patent również szkopski( blatt klasse A), wskazówki godzinowa i minutowa j/w.

Pozdro!!!
:
Marcin, nie masz szans żebyś sprzedał zegarek z bregutowskimi wskazówkami jako zegarek lotniczy. Można by zrobić pięknego garniturowca w tym stylu, ale nie zegarek lotniczy, ludzie tego nie kupią.
Chciałbym żeby był to uniwersalny wzór.

_
work in progress
:
Koncepcja kolorystyczna super IMHO, a dyskusja o czerpaniu wzoru troche mi zajezdza (bez urazy oczywiscie) wszechobecna ostatnio, w mediach naglasniana nagonka na termin koncertu Madonny w Wa-wie :idea: :idea: :arrow:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Patrzyłem na ten zegarek wyłacznie pod katem estetyki tzn. ładny czy nie ale po przeczytaniu fachowej dyskusji musze przyznac, że faktycznie troche się gryzie koncepcja: dekielek polski samolot z lat 30-tych a tarcza niemiecki wzór z lat 40-tych... Globalizacja :wink: ?

Blaz
[Usunięty]
:
No niestety...

W 303 projekt tarczy jest po prostu płaski i kompletnie nie łapie za serce (a klimat całego zegarka robią tak naprawdę tylko wskazówki), ale jakoś jest umotywowany historycznie. Tak ostatnie z czym by mi się kojarzył ten zegarek to RWD...

Pamiętam jak na forum śmialiśmy się z Poljotów radzieckich z tarczą B-uhra. Tu jest to samo...

Imo albo RWD i tarcza, którą pokazał Kaido, albo tarcza B-uhrowska bez dodatkowej legendy. Po prostu zwykły pilot bez dodanej historii.

Ostatnio zmieniony przez Blaz 2012-07-18, 16:05, w całości zmieniany 1 raz
:
Tyż fakt bo te wszystkie "ku czci" i "upamiętniające" męczą już trochę... :-P

GALERIA
Facebook: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerslife
:
Blaz, dokładnie. Zegarek sam w sobie ok jednym sie podoba innym nie. Natomiast dorabianie do niego tej ideologii jest trochę na siłę.

:
Zmiany hmm, odpadnie celownik na rzecz 60 i chyba tyle, pojawić się może jeszcze w innej kolorystyce, na razie tyle.

Jak ktoś będzie chciał widzieć wrogie konotacje i to znajdzie je zawsze i wszędzie.

_
work in progress
:
Damian, a próbowałeś subtarczę zrobić w kontrze?

„Kto raz zejdzie z dobrej drogi, już nigdy nie zechce na nią powrócić”
:
De gustibus ... ale pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie.
Osobno awers i rewers podobają mi się bardzo. Razem już mniej, ale to wynika z moich osobistych zainteresowań historycznych. Podobnie jak niektórzy z przedpiśców odczuwam dyskomfort wynikający z polskiego erwudziaka na deklu i nawiązującej do niemieckiej, robionej na zamówienie RLM, tarczy.


A jeżeli chodzi o cywilne lotnictwo z lat 30-tych XX wieku to momentalnie mam skojarzenia z zegarkami typu:

Podobne zegarki produkowały, i reklamowały w ówczesnym światku lotniczym, także inne firmy, np IWC.

Antisocial and faceless...
:
Właśnie IWC i znowu Niemieckie lotnictwo, takie analogie można mnożyć, tylko po co? Nie myślałem że można wywołać burze designem który imo kojarzony jest z zegarkami lotniczymi bez względu na pochodzenie.

Niedawno został też pokazany projekt chrono ala Tutima/hanhart i jakoś tyle negatywnych emocji nie wzbudził, a podstawę historyczną ma mieć na bombowcu Łoś.

Ostatnio zmieniony przez Damian 2012-07-18, 17:12, w całości zmieniany 1 raz
_
work in progress
:
Ciekawe kolory :)

:
Parę uwag ode mnie :razz: .
Kolorystyka bardzo mi się podoba.
Za to nie podoba mi się "smutas" i na jego miejsce zaproponowałbym "00".
Nie oklepaną sześćdziesiątkę, ale właśnie dwa zera - rozpoczęcie cyklu a nie zakończenie.

Ostatnio zmieniony przez chomior 2012-07-18, 18:46, w całości zmieniany 1 raz
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
:
Damian, tu nie chodzi o zadne swiete oburzenie (przynajmniej w moim przypadku) - po prostu ten projekt jest nudny. Od lotnikow innych firm rozni go tylko kolor - a dla mua to za malo, zeby byl interesujacy.
Oprocz tego wiekszosc z nas (podkresle, ze z nas) kojarzy ten klasyczny uklad tarczy z luftwaffe, a biorac pod uwage nasze polskie doswiadczenia z nazistowskim lotnictwem, nie ma co sie dziwic, ze polaczenie dekla i tarczy jest co najmniej dziwne

beceen | ***** ***
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.