Poprzedni temat «» Następny temat
La Martine Compressor
Autor Wiadomość
entwistle100
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2009-11-20, 20:05   La Martine Compressor

Kupiłem niedawno taki zegarek, nie ukrywam że ze względu na nazwę "Compressor" co miało oznaczać wodoszczelność oczywiście w moim mniemaniu. Zegarek posiada specyficznie ponacinaną koronkę co również jednoznacznie kojarzyło mi się z koronkami widywanymi w innych starych nurasach. Puściłem temat na kizimizi bo liczyłem na rozwianie wątpliwości i rzeczową odpowiedź w kwestii typu koperty i samej marki zegarka, bez odzewu. Jedynie "Polihistor" w swoim stylu oczywiście wyśmiał i wypunktował że jaki nurek, że jaka wodoszczelność, że napis compressor nic nie oznacza i że firmy nie zna a zna wszystkie dobre. Na koniec napisał że zegarek jest brzydki :) . Facetowi się już chyba w głowie trochę poprzestawiało i nie potrafi wyluzować :wink: Liczę na Was, może ktoś chociaż o marce słyszał :) .







 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2009-11-20, 20:10   

Zegarek na 99% nie ma nic wspólnego z nurkiem, bo i nie widziałem w życiu nurka z deklem wciskanym :wink: Koronka "zakratowana" mnie się kojarzy z Sherpą, i tyle - taki styl po prostu.

Kurcze, jakoś tak atlantikowato mi wygląda koperta...

Możesz dać fotkę werku ?

A co do Jego Mądrości to ... reszta jest milczeniem :wink:
 
 
entwistle100
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2009-11-20, 20:20   

Ze to nie nurek to raczej nie miałem wątpliwości, ale taki np. Edox Delfin bez zakręcanej koronki miał 20 atmosfer. W tym zegarku dekiel siedzi jak cholera i nie mogłem go otworzyć. W środku ecia pecia już nie pamiętam jaka. Zegarek nie ma wahnika ale to już wiem z aukcji na której go nabyłem. Chodzi nawet dość dokładnie :wink:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #4  Wysłany: 2009-11-20, 20:24   

Koronka nie musi być zakręcana wcale w zasadzie, chociaż jest to, owszem, najprostszy i najpewniejszy sposób na zachowanie szczelności.

W sumie - fajna ciekawostka! Tylko ta gumka ... :wink:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #5  Wysłany: 2009-11-20, 20:28   

Ten zegarek przypomina mojego Oriona taki diver okolicznościowy moj miał 5atm zwyklą koronkę i wcistany dekiel. Zegarmistrz powiedział że to tzw reklamówki z lat 70 , a w środku mojego był werk jednokamieniowiec. Z zewnątrdz pełna profeska fajne indeksy doxowy bezel.
 
 
entwistle100
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2009-11-20, 20:31   

Gumka jest śmieszna tzw. podwodne rally :wink: Przekładam ja z zegarka do zegarka- ulubiona :)
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 2009-11-20, 20:36   

Ja do takich gumek miałem zawsze "szczęście" przy "fspaniałych śfajcarskych prafdzifych sikorach!" co miały "one jewel" werki z kołkowym wychwytem :wink: ... To mi się kojarzy ze "słis kłalitą" :lol: ...
 
 
entwistle100
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2009-11-20, 20:37   

hotwax napisał:
Ten zegarek przypomina mojego Oriona taki diver okolicznościowy moj miał 5atm zwyklą koronkę i wcistany dekiel. Zegarmistrz powiedział że to tzw reklamówki z lat 70 , a w środku mojego był werk jednokamieniowiec. Z zewnątrdz pełna profeska fajne indeksy doxowy bezel.
Zegarek jest wykonany na poziomie, wszystko mniej więcej na poziomie Cymy czy Doxy, trochę już tego przerzuciłem, dekielek opisany jak inne zegarki szwajcarskie z lat 60/70 brevet+313813.
 
 
entwistle100
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2009-11-20, 20:42   

ALAMO napisał:
Ja do takich gumek miałem zawsze "szczęście" przy "fspaniałych śfajcarskych prafdzifych sikorach!" co miały "one jewel" werki z kołkowym wychwytem :wink: ... To mi się kojarzy ze "słis kłalitą" :lol: ...
Gumeczka jest nowa, kupiłem ją bo stylistycznie najbardziej przypominała właśnie te ze starych zegarków. Jest to Morellato :)
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #10  Wysłany: 2009-11-20, 20:44   

entwistle100 napisał:


Zegarek jest wykonany na poziomie, wszystko mniej więcej na poziomie Cymy czy Doxy, trochę już tego przerzuciłem, dekielek opisany jak inne zegarki szwajcarskie z lat 60/70 brevet+313813.




Problem ze szwajcarami z tamtego okresu polega na tym, że często sam wygląd i koperta niewiele mówi. Sam wiesz że przyzwoite wrażenie wizualne, a często też niezłe jakościowo koperty, miały zegarki robione na bezkamieniowych werkach... Taka odwrotność radzieckich :lol: - tam były doskonałe mechanizmy w badziewnych opakowaniach czasami :P



Co do stylu gumki - to masz rację :) Mnie się kojarzy, co nie znaczy że sama gumka nie jest fajna, i całkiem dobrze się sprawdza, co przyznałem ze wstrętem jak jedną musiałem nosić jakiś czas :wink: ... Dzięki tym dziurom fajnie schnie i ręka sę mniej poci pod paskiem.
 
 
entwistle100
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2009-11-20, 20:52   

W środku klasyczna Eta i już nawet nie pamiętam numeru w wersji złotej, brakuje natomiast wspomnianego wahnika/rotora :wink:

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #12  Wysłany: 2009-11-20, 20:58   

Znaczy - udało ci się łajze otworzyć :wink: ?

Kurcze - nie poznaję werku. Szwajcarskie to nie jest moja mocna strona :(

Poza tym - i tak nam to nic nie powie co do zegarka :wink:
 
 
entwistle100
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2009-11-20, 21:03   

ALAMO napisał:
Znaczy - udało ci się łajze otworzyć :wink: ? Kurcze - nie poznaję werku. Szwajcarskie to nie jest moja mocna strona :( Poza tym - i tak nam to nic nie powie co do zegarka :wink:
Znalazłem fotkę z aukcji, nie mam siły do tej koperty a nie chce jej pokiereszować. Mechanizm to typowa eta z lat 60/70. taką samą miałem w Cymach i Doxach. edit: http://www.ranfft.de/cgi-...&2uswk&ETA_2783 to chyba taka
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #14  Wysłany: 2009-11-20, 21:15   

Zdaje się że Uzop ma Edoxa na tym werku. Z tych samych lat.
 
 
entwistle100
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2009-11-20, 21:38   

Brevet oznacza patent i tu na przykład ten sam wykorzystuje zegarek z poniższej aukcji. Przypadkowo wpadłem na tego Jaegera ale dekielek też wciskany :)

http://cgi.ebay.com/POLAR...115163001r31144
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum