Zegarek naszego forum - realizacja projektu Dekielek 2010
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
Panowie,

Dekli nie widać, ponieważ dopiero w środę w nocy wróciłem z niespodziewanego wyjazdu który mi tak rozpieprzył zawodową rzeczwistość - że wracam do domu po nocy !!!! :evil: :evil:

Wszystkie są spakowane i dzisiaj lądują na poczcie. Nie dostałem kilku adresów, zakładam ze ci koledzy odbiorą je na zlocie.
Przyznam bez bicia że nie sprawdzałem kto wpłacił a kto nie wpłacił - bo nie mam na to czasu. Wysyłam do wszystkich którzy wysłali mi adres wysyłkowy. Warszawa i ZG ma zbiorczo.

:
Jeśli będę to odbiorę na zlocie i uiszczę gotowizną, a jeśli mnie nie będzie, to obarczę kumotra bowa (o ile się zgodzi).

:
No problemo - jutro zrobię listę kto mi "został" :-) - może ktoś jeszcze będzie winszował wysyłkę, o i tak będę na poczcie.

:
Chomior - to wtedy kumotra Blaza.
Mam nieodparte wrażenie, że jak nie pojedziemy razem, to sam się nie wybiorę
Profilaktycznie już jakiś czas temu "wrobiłem" Łukasza w odebranie mojego dekla.
I tak nam się kroi spotkanie w stolycy, to przy okazji odbiorę - mogę wtedy zabrać oba.

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Czyli mam wasze wysłać Kubamie czy nie wysyłać żeby was umotywować :twisted: :?:

:
Nie wysyłaj :-)
Jak będziemy na zlocie to se weźmiemy, jak nie będziemy to pobierze kumotr Blaz (o co po raz kolejny uprzejmię proszę).

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
bow napisał/a:
Chomior - to wtedy kumotra Blaza.
Mam nieodparte wrażenie, że jak nie pojedziemy razem, to sam się nie wybiorę
Profilaktycznie już jakiś czas temu "wrobiłem" Łukasza w odebranie mojego dekla.
I tak nam się kroi spotkanie w stolycy, to przy okazji odbiorę - mogę wtedy zabrać oba.


Dla mnie bomba.

Blaz
[Usunięty]
:
Oczywiście, że będę służył pomocą, choć wolałbym nie służyć pomocą, bo to oznacza, że spotkam się z Wami osobiście w Zgierzu. :mrgreen:

:
Gotowy dekielek, gotowy zegarek :mrgreen: :lol:





:
No a ja ciągle czekam na paczkie :(

Foch und Ch.
:
Kuba - jutro powinna być.

:


Uploaded with ImageShack.us

do mnie dojszło :)
Jutro ZegarMiszcz będzie miał robotę :)

:
Cholibcia, a ja swój zobaczę za niemal dwa tygodnie, a jeśli nie to nie wiadomo kiedy :cry: .

Ostatnio zmieniony przez chomior 2010-05-04, 22:57, w całości zmieniany 1 raz
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
:
Wracając do dekielków, kilka moich uwag przed montażem .

Dekielki po obróbce mają po obwodzie ostre i poszarpane krawędzie, należy więc przy pomocy drobnoziarnistego papieru ściernego wyrównać je tak aby była to jednorodna gładka powierzchnia. Mamy na to sporo materiału, standardowo szkiełko ma 35,00 mm, nasze dekielki mają około 35,20 mm, możemy więc polerować krawędzie bez obawy.
Ważne jest żeby nie zostawić na obwodzie głębszych wżerów, bo nie będzie szczelności i może nam zaparować zegarek od środka.
Dalej należy wycisnąć szkiełko z dekla, proponuję nie wyciskać palcami bo może pęknąć, najlepiej podłożyć coś o zbliżonej średnicy pod szkiełko i naciskając na metalowy pierścień próbować wypchnąć, ja użyłem praski więc nie było problemu.

Dekiel wcisnąłem za pomocą ścisku stolarskiego i dwóch kawałków drewnianych deseczek.

Po wyciśnięciu szkiełka zakręcamy pierścień dekla na kopercie i zaznaczmy markerem oś dekla, następnie odkręcamy pierścień i wkładamy go z dekielkiem umiejscowionym w osi pomiędzy dwoma deseczkami, całość wkładamy do ścisku stolarskiego i mocno dokręcamy, dla pewności możemy obrócić dekiel o 180 stopni i jeszcze raz mocno docisnąć. I na tym koniec, bardzo ważna jest pierwsza faza czyli wyrównanie i zapolerowanie krawędzi. Można to także zrobić w imadle , ale jest to bardziej kłopotliwe ze względu na pionowe ułożenie całości, używają ścisku operujemy w poziomie.

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-05-05, 10:58, w całości zmieniany 1 raz
:
już mam założony :) dekielek.
kulki łożyska nasmarowane - niewiele ciszej ale ciszej :)
Zacnie, zacnie.....
PS
Podziękowania dla Wszystkich którzy przyczynili się do urzeczywistnienia tego pomysłu.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.