SEIKO-CITIZEN-ORIENT
Odpowiedz do tematu

:
beceen napisał/a:
a z czego jest tarcza w tym credorze? matka perly? indeksy malowane? bo cus jakies krzywe sie zdaja :shock:


Trzeba kreski i trójkąty w paincie domalować :)

Ostatnio zmieniony przez CornCobbMan 2012-06-26, 12:42, w całości zmieniany 1 raz
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
:
Smiejeta się z oposowej kłality, ale przewaga takich zegarków na wyższymi seriami orienta, seiko czy citizena, jest ogromna. Mogę sobie iść do pierwszego, lepszego salonu z zegarkami i kupić małrycego za 10k, rolka za 20k czy iwuca za 40k.
A żeby kupić GSa, czy OSa, to tylko import z dalekiego wschodu. I to trzeba jeszcze się nakombinować z wysyłką i [zasłoną milczenia]... :evil:

[ Dodano: 2012-06-26, 14:09 ]
Alamo, Ale ja nikogo nie namawiam. Ot po prostu zaobserwowałem takie przypadki i to jest fakt.

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2012-06-26, 14:09, w całości zmieniany 2 razy
:
Jaki brzydki ten Credor.

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
To sobie weź katalog Breitlinga...

:
A propos dostępności to jakieś "wyższe' Orienty i chyba Seiko Alpinisty były na alle - jakiś sprzedawca z Bielska Białej o ile się nie mylę.

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Ten Credor nawet nie głupi :wink:

:
Eichi jest prze kozacki, niestety całość już wyprzedana.

beceen
Tarcza jest porcelanowa a indeksy, logo i wszystkie napisy ręcznie malowane, stąd pewnie minimalne odchylenia od maszynowej perfekcji ;)

_
work in progress
:
Citizeny (Eco Drive'y) sa bardzo budzetowe (i troche mniej tez :razz: ) i bardzo wypasione - do wyboru, do koloru:
KLIK_Citizen Eco Drive

Ostatnio zmieniony przez Fazi 2012-06-26, 17:47, w całości zmieniany 1 raz
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Pany co wy wiecie o kłalicie :twisted:


Ostatnio zmieniony przez Szymek 2012-06-26, 17:53, w całości zmieniany 1 raz
:
Kamieni, jak w koronie :P

Ostatnio zmieniony przez Apa13 2012-06-26, 17:54, w całości zmieniany 1 raz
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
Apa13 napisał/a:
Nie wiem czemu, ale ja jestem jakoś uprzedzony do Orientów :( Może muszę pomacać te z wyższych pólek :)


Ja z kolei jestem zafascynowany, tylko że Orient ma mocno zróżnicowaną ofertę. Od rzeczy, które rzucają na kolana, do absolutnych obciachów, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Dla każdego coś miłego, nawet widziałem coś zbliżonego natężeniem obciachu do "futerkowego" Roleksa.

Sprawę komplikuje fakt, że to co Orient sprzedaje w Europie, to jedynie odprysk, żeby nie powiedzieć odrzut produkcji na wewnętrzny rynek japoński. Tam to dopiero są zegary. Tyle że trzeba je sprowadzać własnym sumptem. Wpisz "Orient Star" choćby i na ebayu, a potem przytrzymuj opadającą szczękę.

Powiem tak: na Royal Orienta mnie zwyczajnie nie stać, podobnie jak na wynajmowanie ochroniarza, kiedy nosiłbym to cudo.
Orient Star to inna bajka. Te dostępne w Europie to jakieś porażki, ale w Japonii sporo modeli Orientów ma swoje "wyższe" wersje, brandowane jako Orient Star właśnie, tak że da się kupić zarówno tańszą jak i droższą wersję, przy czym Orient Star to werk z lepszych materiałów, możliwość dokręcania z koronki, stop-sekunda i, co dość istotne, bardziej wysmakowany design. Jakoś tak to spryciarze załatwiają, że możesz kupić bardzo podobny, tańszy zegarek, ale i tak ślinisz się na tego droższego.

Zresztą, nawet i to nie jest regułą. Przykład: nowy Orient GMT.



Niby zwykły Orient, ale ma dokręcanie z koronki, stop sekundę, szafirowe szkiełko, no i cena spora jak na "zwykłego" Orienta. Zbliża się do ceny co tańszych Starów. Oczywiście chcę go mieć. I gdyby tylko jego... :lol:

pozdrawiam
Narfas

:
Tak, jak napisałem wcześniej. Musze zwyczajnie z Orientami więcej poprzebywać. Macałem z dwa, może trzy modele. Na tym moja przygoda z tą marką się skończyła.

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
jaro19591 napisał/a:
Przykład kolejnego dziadostwa Citizena


[url=http://images41.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]


Na podstawie tytanowych zegarków qualitnych powstała opinia o "dziadzieniu" tytanu.
Ten Citizen ma parę lat i żadnego śladu na kopercie czy bransolecie.


Moja też jest bez obić, a zegar podobnie jak Twój jest z okolic 1999 roku


World Wide Watches
:
To która marka umożliwia zakup zegarka z najlepszym stosunkiem jakości do ceny? W Polsce...... Na świecie......

„Kto raz zejdzie z dobrej drogi, już nigdy nie zechce na nią powrócić”
:
CDrinker napisał/a:
To która marka umożliwia zakup zegarka z najlepszym stosunkiem jakości do ceny? W Polsce...... Na świecie......


Wszystkie te firmy mają na tyle zróżnicowaną i jednocześnie zbliżoną jakościowo ofertę, że raczej nie dostaniesz odpowiedzi, która by Cię satysfakcjonowała. To są trzy japońskie firmy, działające na podobnych rynkach, a resztę załatwia walka z konkurencją, więc wielkich różnic nie oczekuj.
Ja wybrałbym Orienta, ewentualnie Seikacza, bo Citizen mnie jakoś nie przekonuje, ale jednocześnie mogę się ślinić na widok zegarów z werkami od Miyoty. To raczej kwestia gustu, niż porównywania dość podobnych ofert.

pozdrawiam
narfas

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.