Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Santino
2013-07-19, 00:44
Projekt AUTOCHRON
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #1  Wysłany: 2012-05-15, 14:44   Projekt AUTOCHRON

Kto był w Zgierzu jak było pokazywane - to wie od dawna, kto nie był, to teraz się dowie ;-)

Jak wiecie, bedziemy cyklicznie wprowadzac na rynek nowe modele. Na te chwilę, w zasadzie mamy ustawioną produkcję na 2 lata do przodu, modeli które chcemy wypuszczać regularnie gotowych do produkcji - zostało jeszcze kilka.

Na ten rok planowalismy wprowadzenie na rynek pierwszego w Polsce chronografu, niestety lub stety, zostanie to zrobione dopiero w 2013 roku. Projekty zakładaly użycie mechanizmu 3L z Szanghaja,i tak zostala przygotowana dokumentacja. Wyszedł nam grubas, jak wszystkie zegarki na tym mechaniźmie. Tymczasem, pojawiła się alternatywa jaką jest nowe automatyczne chrono z Sea Gulla. Musimy im przeprowadzić pełen cykl testowy żeby podjąć decyzję - a to potrwa. Na razie wiemy tyle, że mechanizmy i tak będzie trzeba modernizować poprzez wymianę jednego z podzespołów.

Takk czy siak, warto pokazać co tam nam się we lbach uroiło ;-)

Pierwsze dwa modele, to chrono lotnicze i morskie. Co do lotniczego - sprawa jest jasna, będzie to zegarek dedykowany PZL.37 Łoś. Co do morskiego - nie mamy jeszcze do niego historii, jestesmy otwarci na wasze pomysły (przy okazji, dziękuje Zinajdzie który cyklicznie podsyła nam swoje przemyślenia, co jest dla nas bardzo miłe i chętnie po nie sięgamy!)



Uploaded with ImageShack.us

Drugi model to nasza wariacja na temat - złagodzilismy projekt Dzika i Sokoła poprzez zastosowanie klasycznych uszu o sporym wydlużeniu. Projekt ten miał mieć obniżone do 100 WR, i był rozważany jako wersja automatyczna i manual.



Uploaded with ImageShack.us

O ile pierwsze z pewnością będą dostepne w 2013, o tyle ten drugi model - zobaczymy. dwa chrono w roku to chyba lekka przeginka by była ;-)
_________________
 
 
flight 
Starszy Ryżowy

Wiek: 48
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 671
Skąd: lemingów
 #2  Wysłany: 2012-05-15, 15:02   

Nie jestem miłośnikiem chronografów ale te projekty ładne,no i taki Sokół baardzo mi sie podoba :shock: Ten morski ma coś bardzo archaicznego,co mi się podoba.Bogumił Nowotny mógłby taki mieć :grin: ,z takimi czasami mi się kojarzy.
Ostatnio zmieniony przez flight 2012-05-15, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #3  Wysłany: 2012-05-15, 15:03   

Qwa zwierzyniec w chrono :shock: to jest zajebibi :shock: jestescie geniusze chlopaki, bez dwoch zdan. :mrgreen:
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #4  Wysłany: 2012-05-15, 15:07   

To morskie chrono coś tam do mnie gada. Będę obserwował. Co to konkretnie za mechanizm Panowie ma być? Jest już jakieś oficjalne info od SeaGulla czy tylko tajnie przez poufnie? :cool:
_________________
Foch und Ch.
 
 
mazok 
Starszy Ryżowy


Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 708
Skąd: Katowice
 #5  Wysłany: 2012-05-15, 15:10   

Tylko bezel na 120 klików poproszę, coby wstydu przed Ryśkiem nie było ;)
_________________

 
 
winter 
Ryżowy

Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 387
Skąd: Łódź
 #6  Wysłany: 2012-05-15, 15:40   

Ten "ciemny" (Łoś?) mocno przypomina Poljota chrono.
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #7  Wysłany: 2012-05-15, 15:45   

winter, wcale nie tak mocno ;) Szczerze to napewno bede zainteresowany ktoryms z blizniakow chrono, w drugiej kolejnosci ten ciemny z zielonym. :mrgreen:
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
winter 
Ryżowy

Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 387
Skąd: Łódź
 #8  Wysłany: 2012-05-15, 15:52   

ja, jeżeli już to bardziej tą Mariną. A tak naprawde to ciagle czekam na jakies zajawki seryjnej beczki :evil:
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #9  Wysłany: 2012-05-15, 15:58   

Mi sie chyba nawet ten Dzik z czarnymi subtarczami podoba bardziej niz w orygilane, chyba sie ciesze, ze go do tej pory nie kupilem. Panowie z G. - czy pokazane zegarki beda limitkami w mniejszej czy wiekszej ilosci? Skoro pomysl numer 1 bedzie w przyszlym roku, to pomysl nr. 2 w tym (idac w mysl, ze nie bedzie dwoch chrono w roku) czy w 2014? :shock:

Ja czekam na pomaranczowe Otago, albo jakas magente. :mrgreen:
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #10  Wysłany: 2012-05-15, 16:01   

Pomysł 2 mega bomba :shock:

Kapitalnie zwierzyniec wygląda na chrono :shock:
 
 
winter 
Ryżowy

Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 387
Skąd: Łódź
 #11  Wysłany: 2012-05-15, 16:05   

hmm no właśnie marina planowana jest po wakacjach, edc i kompresor na jesień chrono na przyszły rok i juz znamy wizualizacje. Natomiast ta nieszczęsna beczka wciąż jest wielką niewiadomą choć premiera ma być już w wakacje. To się nazywa umiejętność budowania napięcia. Świetną Foką oczywiście :wink:
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #12  Wysłany: 2012-05-15, 16:15   

Hm tylko nie bardzo rozumiem. Blizniaki beda automatyczne, manualne czy takie i takie?
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
winter 
Ryżowy

Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 387
Skąd: Łódź
 #13  Wysłany: 2012-05-15, 16:18   

chyba jeszcze nie zapadły decyzje. testy w toku
 
 
Borewicz 
Prezes Uncle Bens'a


Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 6122
Skąd: Warszawa
 #14  Wysłany: 2012-05-15, 16:28   

winter napisał/a:
...ta nieszczęsna beczka wciąż jest wielką niewiadomą choć premiera ma być już w wakacje...

No właśnie, są jakieś konkretniejsze konkrety odnośnie seryjnej beczki? Czy zobaczymy coś w Zgierzu?
A chrono świetne, ciekaw jestem jak się ten mechanizm sprawdzi.
_________________
"Sracz był oddalony od wyra, szło się w deszczu. Gówniane to były czasy."

Jan Oborniak
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #15  Wysłany: 2012-05-15, 16:47   

Panowie generalnie czekam na wasze chrono z niecierpliwością. Co do mechanizmu czy będzie to modyfikacja jakiegos ST-19? :smile: Co do projektów:
Sokół i dzik - rewelacyjny pomysł, chociaż sam mając już sokoła pewnie się na niego nie skuszę.
Za to pierwsze dwa bardzo ciekawe. Proszę o info, czy macie już wstępny plan co do wielkości koperty? Co do białej "marinistycznej" wersji - trochę koronka razi. W czarnuchu koronka już pasuje. Przypomina mi trochę modele Burana. Generalnie ta wersja imo najlepsza :mrgreen: :wink:
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum