Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tomek
2013-04-02, 10:47
TAO-165BD aka Yacht Club
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #16  Wysłany: 2012-05-09, 09:25   

Są dwa problemy mentalne, pojawiające i rozwiązujące się w miarę poznawania zegarków:

1) Chińczycy na potęgę kopiują projekty "uznanych" firm szwajcarskich, a "uznane" firmy jedynie czerpią twórczo.

Tą metodę stosuje kizi, a lubuje się w niej Chlastawa, który ciągle powtarza, że uznanie firmy za dobrą zależy od procentu ściągania w ogólnej produkcji. Znaczy: ściąga trochę - uznajemy, ściąga dużo - nie uznajemy. :lol:

O Tao od dawna mówimy, że ma spory potencjał, ale go marnuje na odtwórcze zabawy. I tego nie ukrywamy.

2) Szwajcarzy kopiowali projekty i pomysł na biznes od innych.

Żeby to wiedzieć (zegarkowa Ameryka, podbieranie sobie projektów nawzajem itp) to już trzeba trochę więcej wiedzieć. Dlatego na kizi w ogóle o tym nie ma.

Dużo chłopaki o tym piszą w Vintagach. Warto poczytać. :wink:
 
 
maciek
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2012-05-09, 09:32   

Blaz napisał/a:

O Tao od dawna mówimy, że ma spory potencjał, ale go marnuje na odtwórcze zabawy. I tego nie ukrywamy.


Wiem, wiem. :wink: Dla mnie za bardzo odtwórcze są te zabawy i nie kupię se takiego tało.
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #18  Wysłany: 2012-05-09, 09:51   

a dla mnie to Tao może wyglądać nawet identycznie dopóki nie podrabia zastrzeżonego znaku towarowego czegoś innego, noszę Stenka Vintage GMT, Alphę Daytonę PN, więc krytykowanie tego TAO ze względu na rżnięty design byłoby hipokryzją...
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
maciek
[Usunięty]

 #19  Wysłany: 2012-05-09, 10:01   

coś w tym w sumie jest, jakoś w przypadku Tao mnie to wyjątkowo razi. Bo taką radiomirowatą słoniową alphę to bym z bananem ponosił. :wink:
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #20  Wysłany: 2012-05-09, 10:11   

Iks, zgadzam sie co do meritum, ale przyznam szczerze, ze jakos mniej mnie bola kopie/inspiracje bazujace na wzorach rolka suba czy paneraia - byc moze dlatego, ze to chyba najczesciej stosowane wzory (chyba kazdy producent klalitny, japonski czy chinski ma w swej ofercie kopie submarinera).
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #21  Wysłany: 2012-05-09, 13:00   

Ten model IW..., a przepraszam - TAO nigdy mnie nie pociągał, ale widać że porządnie zrobiony zegarek. "Twórcza inspiracja" jest oczywista i po prostu dobitna, ale jak powiedział Iksu - dopóki znaku firmowego nie rżnie to mi to lata, jak komuś sprawia radochę to cieszę się razem z nim.
Wszelkiej maści Maryny, Parnisy, Davosy, Marcello C., Eposy, MKII, Steinharty, Orienty i inne firmy mają w swoich portfolio podobnie "inspirowane" modele, dla mnie zrzynka to zrzynka. W przypadku TAO nawet dość daleko idąca, bo po wahniku i medalionie ;) Ale mechanizm piękny, szkoda że multidata, a nie chrono ;)
 
 
ini
[Usunięty]

 #22  Wysłany: 2012-05-10, 16:57   

patafian napisał/a:
Ładnie wahnik zrobili...graty


No też mi się spodobało :)



Co do wahnika jeszcze to co prawda ani specjalistą ani wybitnym estetą nie jestem ale ta blaszka na nim mogłaby być ciut lepiej dopasowana. Na pierwszy rzut oka nie przeszkadza ale jak się człowiek na mechanizm pogapi to jednak lekko razi

Bibliotek@rz napisał/a:
Ten model IW..., a przepraszam - TAO nigdy mnie nie pociągał, ale widać że porządnie zrobiony zegarek. "Twórcza inspiracja" jest oczywista i po prostu dobitna, ale jak powiedział Iksu - dopóki znaku firmowego nie rżnie to mi to lata, jak komuś sprawia radochę to cieszę się razem z nim.


Nie cierpiałem specjalnie wybierając zegarek bo miałem to szczęście, że najpierw spodobało mi się TAO a dopiero potem znalazłem jego pierwowzór. A jako, że mam już niejednego homarka to "głębokie podobieństwo" nie spędzało mi snu z powiek ;)
 
 
Dorian06 
King of chinese maierans
Prezes KSF


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 101 razy
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 29425
Skąd: KrK
 #23  Wysłany: 2012-09-13, 19:14   

Fajny.
Gdyby to jeszcze było chrono. A nie tylko udawał. :głową w mur:
_________________
Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum