How-to: usuwanie lupki ze szkła w Rolmopsie
Odpowiedz do tematu

: How-to: usuwanie lupki ze szkła w Rolmopsie
Ku potomności

Ja zrobiłem to na brutalnie, jak na słowiańskiego barbarzyńcę przystało, czyli najpierw ukruszyłem lupkę szczypcami, a potem dobiłem ją pilnikiem nadpiłowując i spiłowując po kawałku. Potem szlif i jest git. Pozostało trochę miktorysek ale to w sumie szczegół.

Literatura fachowa podaje taką systematykę profesjonalnych metod usuwania lupki:
1. Dłutowanie - umieścić dłuto w rogu lupki i przywalić. Powinna odskoczyć. Obawiam się, że można zarysowac szkło.
2. Grzanie - można jakoby wykorzystać lutownicę i przy jej pomocy podgrzać lupkę aż klej się rozpuści i lupka da się zsunąć. Próbowałem i nie wyszło mi ale być może robiłem to za krótko. Sądzę, że plastik może być kiepskim przewodnikiem cieplnym. czytałem też o palniku ale tego nei posiadam.
3. Ciężka chemia - wyjąć całe szkło i wrzucić do acetonu na 1-2 dni. Klej się rozpuści.
4. Kupić nowe szkiełko bez lupki ;)

Foch und Ch.
:
Czy aby aceton jest w zmywaczu do paznokci?

To mam :D
Znaczy, żona ma.

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
Blaz
[Usunięty]
:
Jest, czyli może najpierw punkt 3? :mrgreen:

:
A nie lepiej umieścić szkiełko na kilka minut we wrzątku, pewnie po takim zabiegu samo odpadnie.

:
No na pewno odpadnie ... od zegarka :)

Foch und Ch.
:
Ja mówię o podgrzaniu samego szkiełka a nie kompletnego zegarka :wink: :mrgreen: :mrgreen:

:
wystarczy zapalniczka - testowałem
trzeba podgrzać lupkę przez jakieś 30 sekund i potem sama schodzi, ale wcześniej koniecznie trzeba wyjąć szkiełko z zegarka, bo uszczelka będzie jeszcze do wymiany :)
ślady kleju zmywamy acetonem


moczenie w acetonie przez tydzień nie dało rezultatów :(

Piotrek
:
Nic prostrzego choć pierwszy raz trzeba uwazać
http://www.youtube.com/watch?v=SzhYmhawDCg

:
Dokładny opis jest na kizi TUTAJ i TUTAJ .

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.