Czym sie różnią dostępne asianunitasy 6497?
Odpowiedz do tematu

: Czym sie różnią dostępne asianunitasy 6497?
Witajcie!



Jak w temacie - usmiadomcie "lajkonika" jakie są wersje dostępnych 6497?



Niektóre mają stop sekundę ale czasami mają takie same funkcje a różnie wyglądają - dlaczego?



Inna fabryka? Celowe upodobnianie do czegoś? Czy tylko bajer?



Np:







a







Pzdr

Spinner

:
Ten pierwszy jest to Asiatas wizualnie stylizowany na analoga w Paneraju. Jego rodowodem są na 90% podróbki wszelkiej maści :wink: Ale jako że wyszedł naprawdę ładny werk - więc go masowo produkują pod szklane dekle.

:
uff... ja mam ten drugi, więc nie jestem podróbkarzem :P 8)

:
Cytat:
ETA 6497-1 = (Unitas 6497-1)

ETA 6498-1 = (Unitas 6498-1)





niczym się nie różnią...

:
pawwel napisał:
uff... ja mam ten drugi, więc nie jestem podróbkarzem :P 8)




Wiesz w ilu podróbkach siedzą "rasowe" ETA :lol: ?

Martw się o ich posiadaczy ... :wink:

:
Cena "porządnej podróbki" może siegać cen z przedziału 300$ -1000$ , te najdroższe to już chyba wprawne oko zegarmistrza może rozpoznać

:
Tak BTW - jakbym wsadził do homara parnisa (który jest ok z tego co tu słychać) oryginalną tarcze Panerai (tarcza też jest ok) to powstanie "produkt nie okey"?:wink:



Pzdr

Spinner

:
hotwax napisał:
Cena "porządnej podróbki" może siegać cen z przedziału 300$ -1000$ , te najdroższe to już chyba wprawne oko zegarmistrza może rozpoznać




Nie rozpozna.

I to jest najśmieszniejsze.

Nawet niezły zegarmistrz, o ile nie jest wariat-fascynat, ma o zegarkach pojęcie mniejsze, niż średnia na tym forum. Mówię śmiertelnie poważnie.

On je potrafi rozebrać i złożyć z opaską na oczach, ale w nosie ma czy ten mechanizm wstawiano od 1962 czy 1971 ... I w nosie ma czy sygnatura z dekla jest zgodna z sygnaturą mechanizmu ... To my się tym fascynujemy.

szeryf
[Usunięty]
: Re: Czym sie różnią dostępne asianunitasy 6497?
Spinner napisał:
Jak w temacie - usmiadomcie "lajkonika" jakie są wersje dostępnych 6497? Niektóre mają stop sekundę ale czasami mają takie same funkcje a różnie wyglądają - dlaczego? Inna fabryka? Celowe upodobnianie do czegoś? Czy tylko bajer?
Najpopularniejsze to Hangzhou 9011 (ten z pierwszego zdjęcia) oraz Sea-Gulla ST-36 (ten poniżej). Hangzhou wykonuje 18000 wahnięć/godz., zaś mechanizm Mewy 21600.

szeryf
[Usunięty]
:
ALAMO napisał:
Nawet niezły zegarmistrz, o ile nie jest wariat-fascynat, ma o zegarkach pojęcie mniejsze, niż średnia na tym forum. Mówię śmiertelnie poważnie. On je potrafi rozebrać i złożyć z opaską na oczach, ale w nosie ma czy ten mechanizm wstawiano od 1962 czy 1971 ...
To prawda :?

:
Słuchajnie - wskazówki od tych Unitasow można założyć do Mołnji? Będą pasować?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.