Kolejny trupek wskrzeszony.
Odpowiedz do tematu

: Kolejny trupek wskrzeszony.
Ten zegarek będzie mi się śnił po nocach. Każda część była o rząd wielkości mniejsza od czegokolwiek z czym miałem dotychcazs do czynienia (mechanizm ma 17mm średnicy, zegarek 24mm). Oczywiście udało mi się połamać sprężynę główną próbując ją zwinąć w bęben bez zwijarki (bęben ma 6mm wewnętrznej średnicy). Dwie śrubki zostały złożone w hołdzie bogom holrologii. Do wymiany jeszcze beczka, bo chyba z połowę zębów ma zerwaną. Jak dojdzie to się wymieni, ale bylem już niecierpliwy).
Zegarek kupiony na ebayu za jakieś ciurkiki szmatławe. Nie dość, żę zalany, zardzewiały, to jeszcze koła naciągu były pogięte. Wymieniłem szkiełko, sprężynę, uszczelki. Resztę udało się odratować jakoś. Przyjamniej balans był w porządku, bo to jest zdecydowanie poza moimi umiejętnościami.
Ostatecznie chodzi i to nawet OK. +6s, asymetria balansu 0,2ms, amplituda 210 stopni.

Pasek z ananasa. Całkiem ciekawa faktura.

Panie i Panowie - Omega Geneve cal. 671, rocznik 1971. Pani Erolkowa jest zadowolona.











Pozdrawiam
Eryk

Ostatnio zmieniony przez Erolek 2022-06-20, 00:03, w całości zmieniany 1 raz
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Super robota pifko

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Aż trudno uwierzyć (laikowi), że dało się ożywić pacjenta :shock: pifko

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Fazi napisał/a:
Aż trudno uwierzyć (laikowi), że dało się ożywić pacjenta :shock: pifko


Ja też jestem laik, więc nie wiedziałem, że się nie da.

Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
:shock: pifko lepiej pochwal się jak uzupełniłeś nadruki na tarczy, bo wygląda jakby pierwotnie miały ubytki.

:
Odin napisał/a:
:shock: pifko lepiej pochwal się jak uzupełniłeś nadruki na tarczy, bo wygląda jakby pierwotnie miały ubytki.


Nic nie uzupełniałem. Tarcza miała tylko zacieki na powierzchni. Użyłem ciepłej wody z odrobinką płynu do mycia naczyń, cienkich bawełnianych patyczków i czyścików z trzmieliny. Na tarczy nawet lakier nie był uszkodzony. Doczyściła się rewelacyjnie.

Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
:shock: elegancko pifko

:
profesjonalnie cool

:
Erolek, znakomita robota :) pifko

Pozdrawiam,
Wojtek
:
Erolek,

Piekna robota! pifko pifko

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.