Gdzie kupić niebieskie wskazówki
Odpowiedz do tematu

: Gdzie kupić niebieskie wskazówki
Do rzeczy - mam zeppelina chrono LZ 127, jak na zdjęciu. W środku siedzi Miyota 6S21.
Nie pasują mi trochę wskazówki, godzinowa i minutowa, bo jestem fanem niebieskich. Doczytałem, że otwory dla tego werku to 1.2 i 0.7.
Szukam, ale za cholerę nie mogę znaleźć. Macie jakieś źródło modowanych części?


Na imię mam Grzesiek.
:
http://www.dajiwatch.com/search/?Keyword=hands

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
ooo wspaniale, dziękuję :)

Na imię mam Grzesiek.
:
Mogę podpowiedzieć, żebyś szukał wg. modelu mechanizmu, a nie średnic. One moga się różnić rozkładem masy, przeciwwagą, wysokościa tulejek.

:
ALAMO, to ja się przy okazji podpytam - czy rozkład masy jest bardzo istotny. Co będzie jeżeli oryginalne wskazówki mają przeciwwagę a "nowe" nie.
Pytam się bo kolega się mnie pytał :D

:
Niespecjalnie, chyba że w werkach z dużą siłą na osiach - czyli przeznaczonych do dużych zegarków i dużych wskazówek.
Niektóre mechanizmy mają takie specjalne wersje, gdzie np. malutki werk normalnie wkłada się do damskich zegarków, ale ma wersje gdzie wskazówki mogą być 3x cięższe i dłuższe.
Te wszystkie seikowe JD i pokrewne mają takie dziwne wersje, Ronda ma takie wersje, i to może mieć znaczenie przy centralnym sekundniku chronografu, gdzie przy resetowaniu działa duża siła zrywająca.
Za mała przeciwwaga nic nie zrobi, ale za duża może powodować przemieszczanie się wskazówki lub jej zerwanie z nitowania, w skrajnych wypadkach.
A pataszon pyta właśnie o chronograf pifko

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2021-12-29, 15:16, w całości zmieniany 1 raz
:
ALAMO, podziękował pifko

pataszon, sorki za oftopa :oops:

:
spoko, fajnie się czegoś nowego dowiedzieć :) niestety trochę bieda z tymi niebieskimi wskazówkami... albo nie ten rozmiar albo nie ten kolor

Na imię mam Grzesiek.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.