Historia podwodna, czyli PARNIS / U-BOOT / ORZEŁ
Odpowiedz do tematu

:
Obiecałem wczoraj pokazać wnętrze U-Boota, i o to jest, mechanizm jest osadzony wewnątrz koperty za pomocą dodatkowego pierścienia, i tutaj niespodzianka pierścień także jest zdobiony szlifem groszkowym, jest jednak łyżka dziegciu w beczce miodu, na pierścieniu widać wyraźnie uszkodzone krawędzie.



http://img254.imageshack.us/i/snc02037.jpg/



http://img402.imageshack.us/i/snc02040.jpg/



http://img442.imageshack.us/i/snc02039.jpg/

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2011-01-23, 16:53, w całości zmieniany 2 razy
:
I dla porównania, zestawienie z Rosyjskim odpowiednikiem.








:
Pagan napisał:
Duża rzecz!!!Mam wogle jakąś ochotę na Parniego,jakiegokolwiek.Ciągle jednak powstrzymuje mnie ta czcionka nazwy.No dno!




Mnie też trochę ona zniechęca - ale tu akurat jest ok -szara na czarnym tle wygląda przyzwoicie.

Blaz
[Usunięty]
:
Wielka rzecz, wielka. :D

A co do historii - brzmi równie dobrze jak ta z włoskiego podręcznika PR. :D

:
svedos- kawał fajnej stali :wink: Heh- kiedyś pisałem komuś, że trza mieć jaja żeby taki zegar nosić. Chyba je masz :P



Na fotce porównawczej z tym Parnim, Amfibia nie wydaje się taka wielka i przerażająca...to jakaś mniejsza wersja?

:
Fajnie się prezentują z Ruskim kolegą - obydwa podobne do siebie , imho Ruski ładniejszy. U- boat włoski zaprojketowany przez Italo Fontana :) też ma pare fajnych modeli - ale cena nie wspómierna do jakości

:
Amfibia na fotce to dokładnie 50 mm, tyle że w niej można modyfikować wygląd zewnętrzny, poprzez zmianę wkładki pod bezel na z kratką lub bez kratki, lub zdjęcie bezela całkowicie, moim zdaniem wtedy ma najbardziej rasowy wygląd.

Postaram się zamieścić fotki.

:
Wczoraj na imieninki przyszedł kumpel któremu kiedyś nadałem temat Parnisa - U-boota. Kolega zakupił od jakiegoś Polskiego sprzedawacy Uboota Parnisa chrono kwarca. Jęsli "Orzeł" jest tej samej wielkości to pasuje na mój nieduży nadgarstek i pożądnie wykonany i stal naprawde robi wrązenie - jest tak dobrze wykonany jak włoskie U-boat z salonów , chodzi o te zegarki za kilka tyśiecy , a nawet kilkanaście. Przyciski i koronka świetnie chronione , a le cały zegarek WR 5 atm to już nie robi wrażenia. Oryginalny pasek jest miły w dotyku choć wygląda na chińskego smoka. Choć to kwarcowy chronograf , co mi osobiście nie przeszkadza , robi wrażenie i nie idzie go nie zauważyć, nawet nie chodzi o wielkośc, tylko o wygląd- kawał dobrze zrobionego zegara.

:
Koperta wymiarami jest identyczna.

:
Kilka fotek porównawczych z sojuszniczym odpowiednikiem.




























Blaz
[Usunięty]
:
Teraz już wiem, że piersiówka w nich na pewno się zmieści! :shock: :D

:
A oto dowód że moja opowieść jest prawdziwa, oryginalna fotografia z przełomu lat 30/40 ubiegłego wieku




Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-02-10, 21:14, w całości zmieniany 1 raz
:
To one też na Zeppelinach służyły :lol: ??

:
Nie to przed odlotem na "Misję Pokojową" :wink:

:
Swietny sprzecik!!

Chcialbym bardzo podobnego jednak moj malutki nadgarstek sie do tego nie nadaje :)

Fotki super wykonane!

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.